Atlı AK Parti il başkanlığına aday

Atlı AK Parti il başkanlığına aday NEVŞEHİR(MHA) NEVKAD Başkanı Makbule Atlı, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Özel bir bankadan emekli olan Makbule Atlı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesinden Mezun.60 eğitim sertifikası ve teşekkür belgesi bulunmakla birlikte, Nevşehir Kadın Derneği Başkanı Nevşehir Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Dernek Başkanı. Ak Parti’nin […]

 Atlı AK Parti il başkanlığına aday

02.01.2021 - 10:18

Güncelleme : 02.01.2021 - 10:18

Atlı AK Parti il başkanlığına aday

NEVŞEHİR(MHA) NEVKAD Başkanı Makbule Atlı, AK Parti İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Özel bir bankadan emekli olan Makbule Atlı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesinden Mezun.60 eğitim sertifikası ve teşekkür belgesi bulunmakla birlikte, Nevşehir Kadın Derneği Başkanı Nevşehir Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Dernek Başkanı.

Ak Parti’nin bütün kongrelerinde katılım sağlayan Makbule Atlı, Ak Parti kurulduğundan beri, Ak Parti Kadın Kolları ile bütün seçimlerde referandumlarda aktif olarak çalıştı. Ak Parti Belediye Meclis Üyeliği ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı, Okul Aile Birliği Başkanlığı ve Nevşehir Kadın Derneği, Nevşehir Uyuşturucu ve madde Bağımlılığı ile Mücadele Dernek Başkanlığı yapıyor.    

Milletvekili aday adayı ve Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Halen aktif olarak Nevşehir Kadın Derneği, Nevşehir Uyuşturucu ve madde Bağımlılığı ile Mücadele Dernek Başkanlığı, yapmakta olan Atlı, Ak partide halen aktif çalışmakta.

Bu Hayat Senin Hedef sensin uyuşturucuya bulaşma projelerin koordinatörü ve yazanı. Nevşehir de 2 bin 500 gence ulaşıldı, bir çok genci eğitime yönlendirildi. Kadının her alanında gelişmesi için çaba göstererek birçok eğitim sertifikası aldım eğitimler veren Atlı, Okuma ve yazma bilmeyen kadınlara ilçelerde Halk Eğitim Merkezi kapsamında okuma-yazma eğitimi verdi.

6 bin civarı ailenin evlerine giderek sosyal incelemelerde bulunan Makbule Atlı, yürütmüş olduğu projelerinde yılda 2 bin 500 kişiye ulaştı, yazdığı projeler büyük ilgi topladı. Projelere Hibe desteklerini veren İçişleri Bakanlığı, Aile Sosyal Bakanlığı, Sabancı Vakfı Gençlik Spor Bakanlığı destekledi.

Eğitimin yaşı olmadığını ve eğitimin önemini son derece iyi bilen biri olduğunu ifade eden Atlı’nın sahip olduğu sertifikalarından bazıları şunlardır: uyuşturucu eğitim sertifikası. aile içi iletişim,  Siyaset Akademisi, Bilgisayar, Diksiyon ve Beden Dili, AB Proje Eğitimi, İngilizce Eğitim, Ebru, Tezhip, Minyatür, Resim Sanatı, El Sanatları, Okuma ve Yazma Eğitimi Sertifikası, Kadına Şiddet Eğitim Sertifikası, Kadın Girişimcilik Destekleme Sertifikası Madde bağımlılığı eğitim sertifikası.

Nevşehir’de yılın annesi unvanına layık görülen. birçok Ulusal Proje yazan ve bizzat koordinatörlüğünü yapan Atlı, Ankara’da Ak parti toplantılarına katıldı.

Son yıllarda yürütmüş olduğu, Nevşehir İl ve İlçelerinde büyük katılım sağlanarak, ses getiren projelerin bazıları şunlardır;“Meme Kanseri Erken Tanı Projesi”, “Kadın ve Kız Çocukları İnsan Hakları Koruması Projesi”, “Erken Evlilik Çocuk Gelinler Projesi”, “Aile İçi Şiddet”, “Kadına Şiddet” projeleri, “Minikler Adımlar Okula Yürüyor” projesi “Değerlisin Geleceğini Yok Etme” projesi .Eğitim Engel Tanımaz Projesi bu hayat senin hedef sensin projesi cinsel istismar,gibi projeler çok ilgi gördü.

Proje yürüttüğü iller Nevşehir merkez ve ilçeleri Ankara, Konya,Nevşehir Niğde, Mersin, Uşak, Aydın, İstanbul, İzmir gibi İllerde proje yürüttü. Hala projelere devam etmekte. Makbule Atlı, bütün bu çalışmalarından sonra birçok teşekkür belgelerine layık görüldü. Yerel seçimlerde kadın adaylarımızın tanıtımı için kadın ve siyaset paneline katıldım Kadının siyasette ve Mecliste yeri olan projeyi yürüttü.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın