10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlu olsun

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlu olsun NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, demokratik, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle mesleğini ifa eden haber emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ettiğini söyledi. Demokrasinin ayrılmaz bir unsuru olan medyanın, sağlıklı bir kamuoyunun oluşmasında hayati bir işleve sahip olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan […]

 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlu olsun

10.01.2021 - 11:25

Güncelleme : 10.01.2021 - 11:25

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlu olsun

NEVŞEHİR(MHA) Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, demokratik, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle mesleğini ifa eden haber emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ettiğini söyledi.

Demokrasinin ayrılmaz bir unsuru olan medyanın, sağlıklı bir kamuoyunun oluşmasında hayati bir işleve sahip olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, “Halkın doğru bilgiye ulaşması için medya mensuplarının kritik bir görevi var. Kamuoyunun haber alma ihtiyacını karşılarken mesleki ilkelerin yanı sıra toplumsal sorumluluk idrakiyle, demokratik ve hukuki değerleri koruyan, kişilik haklarına saygıyı esas alan gazeteciler ‘hakikatin temsilcisi’ olarak görev yapmaktadır. Yerel ve ulusal mecralarda çalışan bütün gazetecilerin, mesleklerini yerine getirirken hakikat konusunda gösterdikleri hassasiyet, gazeteciliğin saygınlığını ve medyaya güveni artırdığı gibi, demokrasinin sağlıklı işlemesine ve güçlenmesine de katkı sunmaktadır. Bu vesileyle şehrimizde ve her alanda görev yapan çalışan gazetecilerimizi kutluyorum, mesleklerinde başarılar dilerim” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın