10 Ocak çalışan gazeteciler günü değil, mücadele günüdür

10 Ocak çalışan gazeteciler günü değil, mücadele günüdür NEVŞEHİR(MHA) CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez “Dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine dönen, işsiz gazeteci sayısının binlerle ifade edildiği, mesleğini yapabilen gazetecilerin hükümetin baskısı altında ezildiği ülkede, Çalışan Gazeteciler Günü kutlama değil, mücadele günüdür” dedi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti iktidarları […]

 10 Ocak çalışan gazeteciler günü değil, mücadele günüdür

09.01.2021 - 12:31

Güncelleme : 10.01.2021 - 2:51

10 Ocak çalışan gazeteciler günü değil, mücadele günüdür

NEVŞEHİR(MHA) CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez “Dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine dönen, işsiz gazeteci sayısının binlerle ifade edildiği, mesleğini yapabilen gazetecilerin hükümetin baskısı altında ezildiği ülkede, Çalışan Gazeteciler Günü kutlama değil, mücadele günüdür” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti iktidarları döneminde neredeyse her üç gazeteciden birinin işsiz kaldığını savundu.

Televizyonların dolar üzerinden alınan yüksek uydu kirası nedeniyle, gazetelerin kağıda gelen yüksek zamlar nedeniyle kapanma aşamasına geldiğine dikkati çeken Gülmez, iktidarın bu zor şartları daha da zorlaştırıp baskı ve sindirme politikası izlemesinin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün KHK ile kapatılarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına dönüştürülmesinin ardından basın kartı almanın zorlaştırılıp, kart iptallerinin kolaylaştırıldığını ileri süren CHP İl Başkanı Gülmez, “Dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine dönen, işsiz gazeteci sayısının binlerle ifade edildiği, mesleğini yapabilen gazetecilerin hükümetin baskısı altında ezildiği ülkede, Çalışan Gazeteciler Günü kutlama değil, mücadele günüdür. Çalışan gazetecilerin, işsiz gazetecilerin, tutuklu gazetecilerin yani tüm gazetecilerin özgür olduğu, güvenli, güvenceli ve insanca yaşayacağı bir Türkiye özlemiyle tüm gazetecilerimizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın