Yozgat’tan gelen heyet ağırlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” ile iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması, kardeşlik ve huzura katkı sağlaması ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla hayata geçirilen “Sosyal Uyum, Sosyal Sorumluluk” projesi kapsamında; Yozgat’tan Nevşehir’e gelen 40 öğrenci ile 8 görevli personelden oluşan 48 kişilik kafile Fatıma Sultan Öğrenci Yurdunda bir araya […]

 Yozgat’tan gelen heyet ağırlandı

31.03.2021 - 9:04

Güncelleme : 31.03.2021 - 9:04

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” ile iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması, kardeşlik ve huzura katkı sağlaması ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla hayata geçirilen “Sosyal Uyum, Sosyal Sorumluluk” projesi kapsamında; Yozgat’tan Nevşehir’e gelen 40 öğrenci ile 8 görevli personelden oluşan 48 kişilik kafile Fatıma Sultan Öğrenci Yurdunda bir araya geldi.

Yozgat’tan gelen kafile, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir tarafından karşılandı. Nevşehir Gençlik Merkezi Müdürü Duygu Yüzer ve Gençlik Merkezi gönüllerinin rehberliğinde gelen ekibe bölgemizin tarihi ve doğal güzellikleri gezdirildi. İlk olarak Kaymaklı Yer altı şehrini gezen öğrenciler, daha sonra Kayaşehiri, Ürgüp’ü, Paşabağı mevkini ve birçok tarihi alanı gezdi. Gençlik Merkezinde sosyal etkinlik kapsamında kuş yuvası boyayarak asılmasına hazır hale getirdiler. Göreme Aşk vadisinde doğa yürüyüşü yapan öğrenciler, vadi civarında temizlik de yaparak sosyal mesaj verdiler. Akşam gençlerimize mini konser vererek birbirinden güzel vakit geçirmelerini sağladık. Programın son gününde Sayın Valimiz İnci Sezer Becel Yozgat’tan gelen öğrencileri makamında kabul etti. Nevşehir’de misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Becel, “Sizlerin Yozgat’tan Nevşehir’e gelmenizi Anadolu’daki kadim dostluk ve kardeşlik duyguları açısından ziyadesiyle önemsiyoruz. İnşallah kültür ve medeniyetimizin temel değerlerini bu programlarla hep birlikte yarınlara taşıyacağız. Buraları gezmeniz, görmeniz ve tanımanız kültürler arası tanışma ve dayanışma açısından siz gençlerin bilgi ve görgülerinin artması açısından da son derece önem taşıyor. İnşallah Nevşehir’den keyifli ve öğretici hatıralarla dönersiniz. Ailelerinize ve tüm Yozgatlılara bizlerden kucak dolusu selamlar götürün. İnşallah sizler üzerinden Nevşehir ve Yozgat illeri arasında uzun yıllar sürecek güçlü gönül köprüleri kurulacaktır” dedi ve yöremize ait çeşitli hediyeler vererek yolcu etti. Son olarak Şehitlik Parkında Şehitlerimize dua eden kafile buradan Yozgat’a gitmek üzere yola çıktı.

İl Müdürü Özdemir, proje kapsamında ilimize gelen gençleri en iyi şekilde ağırladıklarını belirterek, “Biz Anadolu’yuz projesiyle birlikte Yozgat ilimizden gelen öğrencilerimize bölgemizin tarihi ve doğal güzelliklerini gösterdik. Programımız 3 gün devam etti. Çok güzel bir gezi programı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın