YAPILANDIRMA BAŞVURULARI İÇİN SON HAFTA

YAPILANDIRMA BAŞVURULARI İÇİN SON HAFTA Nevşehir Belediyesi’ne borcu olan ve yapılandırma fırsatından faydalanmak isteyen vatandaşların 31 Aralık 2020 Perşembe gününe kadar www.nevsehir.bel.tr adresinden online olarak ya da Nevşehir Belediyesi’ne şahsen gelerek başvuru yapması gerekiyor. 17 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7256 sayılı Kanun’ çerçevesinde vatandaşların belediyeye […]

 YAPILANDIRMA BAŞVURULARI İÇİN SON HAFTA

29.12.2020 - 7:20

Güncelleme : 10.01.2021 - 2:26

YAPILANDIRMA BAŞVURULARI İÇİN SON HAFTA

Nevşehir Belediyesi’ne borcu olan ve yapılandırma fırsatından faydalanmak isteyen vatandaşların 31 Aralık 2020 Perşembe gününe kadar www.nevsehir.bel.tr adresinden online olarak ya da Nevşehir Belediyesi’ne şahsen gelerek başvuru yapması gerekiyor.

17 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7256 sayılı Kanun’ çerçevesinde vatandaşların belediyeye olan borçları yeniden yapılandırılıyor.

Emlak, eğlence, ilan ve reklam, çevre ve temizlik vergisi, harçlar ve ücretler, su, ecrimisil ve kira alacakları ile cezalı hal rüsümları kapsamında belediyeye borcu olan vatandaşların yapılandırmadan faydalanabilmesi için 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmesi gerekiyor.

Nevşehir Belediyesi pandemi döneminde teknolojik altyapısını hazırlayarak internet üzerinden de yapılandırılma yapılmasına imkân sağlıyor.

Başvurularını internet ortamında yapmak isteyenler www.nevsehir.bel.tr adresinde bulunan e-belediye hizmetine üyelik işlemi yaptıktan sonra 7256

Yapılandırma Başvuru sekmesinden yapılandırmalarını gerçekleştirebiliyor.

Nevşehir Belediyesi Hizmet Binasına gelerek başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için ise sosyal mesafe ve temizlik önlemleri altında başvurular kabul ediliyor.

31 Ağustos 2020 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, ceza ve harçların yapılandırılmasını içeren 7256 sayılı Kanun çerçevesinde, vergi ve borçlara ilişkin vergi zıyaı cezası ve uygulanan gecikme zammı tamamen silinecek.

Yapılandırmada; 31 Ağustos 2020 itibariyle gecikmiş borçlara Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranında güncelleme yapılacak.

Belediyeye borcu olan vatandaşlardan isteyenlerin peşin, isteyenin taksitli ödeme yapabileceği uygulama kapsamındaki peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranları üzerinden hesaplanan tutardan yüzde 50 indirim yapılacak.

Vatandaşlar yeniden yapılandırma kapsamında peşin ya da 6, 9, 12 veya 18 ay arasında değişen taksitlerle de ödeme yapılabilecek. Peşin ya da taksitli ödeme tercihinin verilecek başvuruda/dilekçede vatandaş tarafından belirtilmesi gerekiyo

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın