Vekil Sarıaslan’a tepkiler

Vekil Sarıaslan’a tepkiler NEVŞEHİR(MHA) CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sraıaslan’ın Ortahisar kalesine asılan bayrakla ilgili yorumlarına siyasilerden tepkiler yağdı. AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz “Ay yıldızlı şanlı bayrağımıza ve bayrağımıza rengini veren şehitlerimize selam olsun. Sn Faruk Sarıaslan, 29 Mayıs İstanbul’un fethine ithafen hemşerilerimizce Ortahisar Kalesi’ne asılan “paçavra” değildir!. Yeşil renk İslam’ı, 3 hilal ise […]

 Vekil Sarıaslan’a tepkiler

15.06.2021 - 9:33

Güncelleme : 15.06.2021 - 9:33

Vekil Sarıaslan’a tepkiler

NEVŞEHİR(MHA) CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sraıaslan’ın Ortahisar kalesine asılan bayrakla ilgili yorumlarına siyasilerden tepkiler yağdı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz

“Ay yıldızlı şanlı bayrağımıza ve bayrağımıza rengini veren şehitlerimize selam olsun.

Sn Faruk Sarıaslan, 29 Mayıs İstanbul’un fethine ithafen hemşerilerimizce Ortahisar Kalesi’ne asılan “paçavra” değildir!. Yeşil renk İslam’ı, 3 hilal ise Osmanlı’nın 3 kıtaya hükmetmesini sembolize eder.”

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe

“TBMM’de CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan’ın yapmış olduğu basın toplantısındaki açıklamasına ithafen; Çağ açıp çağ kapatılan İstanbul’un fethinde ecdadımızın İman-Hak- Adalet simgesiyle oluşan ve ancak bi haber olanların niteleyebileceği “paçavra, bez parçası” ibaresinin kabulü mümkün değildir. Bu açıklamayı esefle kınıyorum.”

AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran

“Geçmişimizin anlamını ifade eden sancağımıza “paçavra,bez parçası” tabirlerini kullanan, tarihimizden bi haber Faruk Sarıaslan‘ı esefle kınıyorum ve bu yanlıştan bir anca dönüp Nevşehir’li hemşehrilerimizden özür dilemenizi bekliyoruz.”

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş

“Sen bu memleketin milletvekili olmuşsun, ancak ecdadın bayrağından bi habersin. Sonra yetmemiş gibi birde özür diliyorsun ama özrü kabahatinden de büyük. “Osmanlı Bayrağı ve Üç Hilal ile ilgili düşünmeden söylediğim” sen düşünmeden mi konuşuyorsun, düşünmeden mi yaşıyorsunuz. Maalesef bu insan CHP milletvekili. Memleketim adına çok üzücü bir durum. Kimlere kaldı milletvekilliği.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın