“Vali’nin insafına bırakıyorum”

  “Vali’nin insafına bırakıyorum” NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, yeni öğretmen evi ile ilgili eleştirilerini dile getirirken, mevcut Öğretmenevinden öğretmenlerin çıkarılmasını eleştirdi. İlgili Haber MHP’de devir teslim töreni yapıldı Gülmez, “Şimdiki Öğretmen evi 1926 yılında ilk okul olarak açılmış. Tapusu özel idareye ancak kullanım hakkı Milli eğitim bakanlığına ait. 1984 yılına kadar […]

 “Vali’nin insafına bırakıyorum”

25.06.2021 - 14:59

Güncelleme : 25.06.2021 - 14:59

 

“Vali’nin insafına bırakıyorum”

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, yeni öğretmen evi ile ilgili eleştirilerini dile getirirken, mevcut Öğretmenevinden öğretmenlerin çıkarılmasını eleştirdi.

Gülmez, “Şimdiki Öğretmen evi 1926 yılında ilk okul olarak açılmış. Tapusu özel idareye ancak kullanım hakkı Milli eğitim bakanlığına ait. 1984 yılına kadar ilkokul olarak kullanılmış daha sonrasında Öğretmen evi olarak kullanılmaya başlanmış. Öğr8etmenevi yapılırken öğretmenlerden kesilen aidatlarla yapılmış. O dönemde öğretmenlerden kesilen 15 TL ile açılmış. O dönemin Milli Eğitim Bakanı Hasan Sağlam ve Milli Eğitim Müdürü Esat Sağcan tarafından hizmete açılmış. Ancak bugüne kadar öğretmenevi olarak hizmet eden binadan öğretmenler çıkarılıyor ve Karayazı da yapılan yeni öğretmenevine gitmeleri isteniyor. Oradaki Öğretmenevinin bahçesinde bir tek ağaç bile yok. Sadece bordür taşı döşenmiş. Oraya hiç bir öğretmen gitmez , orası sadece konaklama yeridir. Şu anki öğretmen evi vilayet evi olarak kullanılacakmış. İçişleri bakanlığına bağlı kişilerin kalabileceği bir konaklama tesisi haline getirilecekmiş, Karayazıdaki Öğretmen evinin sadece bir katı döşenmiş. Diğer katlar bom boş. Buradan elde edilecek gelirle diğer katlar döşenecekmiş. Bu tamamen Valinin tasarrufu. Bu öğretmenleri kahvehane köşelerine hapsetmekten vicdanları hiç mi rahatsız olmayacak?. Öğretmen bu toplumun önderlerindendir. Eğer vicdanları rahat oluyorsa diyecek bir şey yok” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın