Usta öğreticilere sosyal medya kullanımı bilgilendirmesi yapıldı

Usta öğreticilere sosyal medya kullanımı bilgilendirmesi yapıldı NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl Halk Eğitim Merkezinde İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan “Sosyal Medya Kullanımı Kılavuzu” kitabı bilgilendirmesi yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bireyler ve kurumlar için önemli bir iletişim mecrası haline gelen sosyal medyanın doğru kullanımına yönelik bir rehber olması amacıyla hazırlanan “Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu” kitabının tanıtımı kurumumuzda […]

 Usta öğreticilere sosyal medya kullanımı bilgilendirmesi yapıldı

08.06.2022 - 10:32

Güncelleme : 08.06.2022 - 10:32

Usta öğreticilere sosyal medya kullanımı bilgilendirmesi yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl Halk Eğitim Merkezinde İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan “Sosyal Medya Kullanımı Kılavuzu” kitabı bilgilendirmesi yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bireyler ve kurumlar için önemli bir iletişim mecrası haline gelen sosyal medyanın doğru kullanımına yönelik bir rehber olması amacıyla hazırlanan “Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu” kitabının tanıtımı kurumumuzda görev yapan öğretmenler ile usta öğretilerimize yapıldı.

Sosyal Medya Kullanım kılavuzunun içeriğinde; Sosyal medyada dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durulan kitapta, sosyal medya okuryazarlığının önemi vurgulanırken, bu mecradaki ırkçılık, nefret ve öteki söylemine dikkat çekiliyor. “Kriz ortamında sosyal medya kullanımı ve dezenformasyonla mücadele”, “sosyal medya ve algı yönetimi”, “sosyal medya bağımlılığı” ve “sosyal medya hukuku” da kitabın diğer önemli bölümlerini oluşturuyor. Doğru, sağlıklı ve güvenli bir sosyal medya kullanımına ilişkin önerileri de içeren kitapta, başarılı bir kullanıcı profilinin nasıl oluşturulacağı ile hesap ve veri güvenliğinin nasıl sağlanacağı konularına dair ipuçları yer alıyor. Sosyal medyanın tarihçesi ve teknik özellikleri ile avantajları ve dezavantajlarına kadar geniş bir yelpazede birçok konuya değinilen kitapta, temel sosyal medya terimlerine ilişkin bir sözlük bölümü de bulunuyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın