Ürgüp’te Kuran kursları eğitim seminerleri düzenlendi

Ürgüp’te Kuran kursları eğitim seminerleri düzenlendi NEVŞEHİR(MHA) 27 Haziran 2022 tarihinde başlayacak olan Yaz Kur’an Kurslarının hedeflere uygun etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için görev alacak erkek ve kadın öğreticilere yönelik seminer yapıldı. Ürgüp İlçe Müftülüğü 2022 yılı Yaz Kuran Kursunda görev alacak Erkek personel için Ürgüp Musalla Camiinde gerçekleştirilen Seminerler, İlçe Müftüsü İsmail […]

 Ürgüp’te Kuran kursları eğitim seminerleri düzenlendi

23.06.2022 - 11:26

Güncelleme : 23.06.2022 - 11:26

Ürgüp’te Kuran kursları eğitim seminerleri düzenlendi

NEVŞEHİR(MHA) 27 Haziran 2022 tarihinde başlayacak olan Yaz Kur’an Kurslarının hedeflere uygun etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için görev alacak erkek ve kadın öğreticilere yönelik seminer yapıldı.

Ürgüp İlçe Müftülüğü 2022 yılı Yaz Kuran Kursunda görev alacak Erkek personel için Ürgüp Musalla Camiinde gerçekleştirilen Seminerler, İlçe Müftüsü İsmail Karadavut’un açılış ve selamlama konuşmalarının ardından Yaz Kuran Kursları Uygulama esasları çerçevesinde yapılması gerekenleri içeren dersi ile devam etti.

Formatör öğretici Sami Zeki Aydemir, “ Gelişim Basamaklarına göre Din Eğitimi ve Sınıf Yönetimi”, “Dini Bilgiler Öğretim Yöntem ve Teknikleri ve Çocuk ve Gençlerle Etkili İletişim” konularında katılımcılara bilgi verdiler.

Ürgüp İlçe Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Abdurrahim Sayar’ın; “Ergenlerde Sosyal Medya Bağımlılığı” ve ‘’ Gençliğin Anlam Dünyası ve Geleceğe Bakışı’’ konulu sunumları ile erkeklere yönelik seminerler tamamlandı.

Ürgüp İlçe Müftülüğü Toplantı Salonunda Kadın personele yönelik yapılan 2022 Yılı Yaz Kur’an Kursları Eğitim Seminerlerinde ise İlçe Müftüsü İsmail Karadavut’un Din Hizmetleri Uzmanı Abdurrahim Sayar, Rehber Öğretici Fatma Uz ve yine Rehber Öğretici Şeyma Bedirhanbeyoğlu sunumları ile Kuran Kursu Öğreticilerine bilgilendirme yaptılar.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın