TÜRK EĞİTİM SEN GÜVENİYLE YOLUNA DEVAM EDECEK

URGENÇ; İLKSAN EMİN ELLERDE TÜRK EĞİTİM SEN GÜVENİYLE YOLUNA DEVAM EDECEKTİR. Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç İLKSAN seçimleri doğrultusunda yaptığı açıklamada covid-19 tedbirleri kapsamında ertelenen İLKSAN seçimlerinin 19 Haziran Cumartesi günü İl ve İlçe Mem’ler tarafından belirlenen yerlerde sabah 09:00-17:00 arasında yapılacağını belirtti. Urgenç açıklamasında İlksan’la ilgili bilgiler vererek destekledikleri adaylara eğitimcilerden […]

 TÜRK EĞİTİM SEN GÜVENİYLE YOLUNA DEVAM EDECEK

17.06.2021 - 9:24

Güncelleme : 17.06.2021 - 9:24
URGENÇ; İLKSAN EMİN ELLERDE TÜRK EĞİTİM SEN GÜVENİYLE YOLUNA DEVAM EDECEKTİR.
Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç İLKSAN seçimleri doğrultusunda yaptığı açıklamada covid-19 tedbirleri kapsamında ertelenen İLKSAN seçimlerinin 19 Haziran Cumartesi günü İl ve İlçe Mem’ler tarafından belirlenen yerlerde sabah 09:00-17:00 arasında yapılacağını belirtti.
Urgenç açıklamasında İlksan’la ilgili bilgiler vererek destekledikleri adaylara eğitimcilerden oy istedi. Tes. İl Başkanı Urgenç; Türk Eğitim Sen eğitim çalışanlarının alın terine sahip çıkmak için İl merkezi ve her ilçede kendi adayları ile yola çıkarak adaylarımızın da yanında durarak birikimlerin İlksan üyelerine geri dönüşünü nasıl artırabiliriz hesabını yapıyoruz. Üyesine bir maaş ikramiyeyi zar zor ödeyen bir kurumu bugün 10 maaş ikramiye veren kurum haline Türkiye sevdalıları olan Türk Eğitim Sen üyeleri getirdi. İlksan’ı emanet ettiğiniz Türkiye sevdalıları sadece bir emanetçidir. Tek derdimiz bu emaneti macera heveslerine alet etmeden, titizlikle ve ihtimamla koruyup büyüterek, ekonomik gerçekliklerle üyelerine her geçen yıl daha fazla fayda sağlayan sandık haline getirmektir. Kamuda kendilerine ait modern bir kast sistemi oluşturup mülakatla makama çöreklenenler adaletsizliği ve ahlaksızlığı yaşam tarzı haline getirenler Türkiye sevdalılarının derdini bilemezler. Bir tarafta batmış bir kurum olan İlksan’ı eksi 3 milyon borçtan alıp üyesine 10 maaş ikramiye, 10 kalemde sosyal yardım yapan bir sandık haline getiren Türkiye sevdalıları, Türk Eğitim Senliler var diğer tarafta ise son 10 yılda memuru %3.5’a mahkum eden enflasyon karşısında ezdiren bir sendikal anlayış var. Karı zararı yapıp, kararı sen vereceksin meslektaşım. İlksan’a ve geleceğine sahip çıkmak senin elinde. Dedi.
Başkan Urgenç; Merkezde iki temsilci seçilecektir. İlksan merkez üyeleri Nevşehir Merkez RAM’da yapılacak seçimlerde adaylar içinden 2 kişiyi temsilci seçeceklerdir. İlçelerde ise birer temsilci seçilecektir. Diyerek merkezde ve ilçelerde destekledikleri İlksan temsilci adaylarını kamuoyu ile paylaştı.
Nevşehir Merkezde; Osman Doğan ve Adnan Yıldız
Acıgöl’de : Nöfer Ekici
Avanos’ta: Memiş Bülbül
Derinkuyu’da: Ayşegül Baki
Hacıbektaş’ta: Hüseyin Ünsal
Gülşehir’de: Mutlu Akkuyu
Ürgüp’te: Zühtü Korkmaz
Kozaklı’da: Mustafa Kaya

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın