TEŞEKKÜRLER NEVŞEHİR

TES. İL BAŞKANI URGENÇ; TEŞEKKÜRLER NEVŞEHİR Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç 15 mayıs yetki süreci çalışmalarının il mutabakat metninin imzalanması ile tamamlandığını belirterek kamuoyu ile üye sayılarını paylaşarak teşekkürler Nevşehir başlığı ile bir açıklama yayınladı. Başkan Urgenç; Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesine 15 Mayıs 2021 tarihinden 15 Mayıs 2022 tarihine kadar 484 yeni […]

 TEŞEKKÜRLER NEVŞEHİR

26.05.2022 - 4:34

Güncelleme : 26.05.2022 - 4:34
TES. İL BAŞKANI URGENÇ; TEŞEKKÜRLER NEVŞEHİR
Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç 15 mayıs yetki süreci çalışmalarının il mutabakat metninin imzalanması ile tamamlandığını belirterek kamuoyu ile üye sayılarını paylaşarak teşekkürler Nevşehir başlığı ile bir açıklama yayınladı.
Başkan Urgenç; Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesine 15 Mayıs 2021 tarihinden 15 Mayıs 2022 tarihine kadar 484 yeni üye kazandırarak, 1 yılda net 305 üye artışı gerçekleştirip 5 yıldır sistemli olarak güçlenerek, üye sayısını artırıp Nevşehir’de 2071 net mutabakat üyesi, 2100 izinli olan tüm üyeleri ile güçlü ve etkili sendika olmamızı sağlayan tüm üyelerimize, İl yönetim kurulumuza, kadın komisyon başkanlığımıza ve yönetim kuruluna, ilçe temsilcilerimiz ve yönetim kurullarına, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi temsilcimize ve yönetim kurulu üyelerimize, İş yeri – Kurum temsilcilerimize, Türk Eğitim-Sen’in haklı davasına emek veren tüm dava arkadaşlarımıza ve sendikamıza güvenen tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz. Bu başarı destanı sizin eserinizdir. 2023 Türk Eğitim Sen’in yetki yılı olacaktır. Dedi.
Başkan Urgenç; Hak arama mücadelemize, emek veren, gönül veren il yönetim kurulu üyelerimize, ilçe yönetim kurulu üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize, ilkeli ve onurlu duruşun simgesi olan 2071 cesur yürekli, kahraman üyelerimize müteşekkiriz. 2071 bizim için bir sayı değil, onurun, cesaretin, anayurdun, Anadolu’nun, Vatanın, Türkiye’nin adıdır. Cesur yürekli üyelerimizin dimdik duruşudur. Geçmişten geleceğe taşınan umudun, ümidin adıdır. Yaşanan ve yaşatılan her türlü baskıya mobbinge başkaldırının adıdır. Türk Eğitim Sen eğitim çalışanlarının güvendiği bir sivil toplum kuruluşu olarak diğer sendikalar erirken, güçlenerek geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Türk Eğitim Sen’in Nevşehir’deki üye sayısı korku iklimine karşı dik duruştur. Müdür sendikacılığına ve ikna odalarına karşı ortaya konulan ortak tavırdır. Sosyo ekonomik düzeyleri her geçen gün geriye giden, alım gücü düşen çalışanların haklarını aramak için alanları eylem sahasına çeviren Türk Eğitim Sen’e duyulan güvenin adıdır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın! Anlayışıyla sendikal çalışma yapan Türk Eğitim Sen 2023 yılında yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasına oturacak çalışanların hakkını alacaktır. Çalışanların daha fazla ezilmesine müsaade etmeyeceğiz. Türk Eğitim Sen 30 yıllık sendikal hayatında Türkiye Cumhuriyetinin kurucu değeri ve kuruluş değerleri ile yol alarak Atatürk ilke ve İnkılapları doğrultusunda sendikal faaliyetlerde bulunmakta Laik, demokratik, Atatürkçü, eğitim anlayışıyla, evrensel ilkeler ve milli değerlerle Türk Milletinin milli refleksidir. Türk Eğitim Sen, ne siyasal iktidarların saha sorumluluğunu, ne marjinal ideoljilerin temsilciliğini ne de terör örgütlerinin uzantılığını yapar. Türk Eğitim Sen yönetimi ve üyelerinde Diyarbakır’da da, Nevşehir’de de, Ankara’da da, Edirne’de de aynı duygu ve düşünce yankılanır. TES. Türk milletinin dertleri ile dertlenen, çalışanların sesi ve güven kapısı olan milli bir STK’dır. Hiçbir çalışanı ötekileştirmedik, haksızlık yapmadık, adalet terazisini çiğnemedik, çiğnetmedik. Kamusal Ahlaksızlığı yaşam biçimine çevirenlerin hep karşısında durduk. Bugün Avanos, Gülşehir, Ürgüp, Kozaklı ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde yetkili sendika Türk Eğitim Sen olmuştur. Diğer ilçelerimiz ve il merkezinde de üye sayımız artmıştır. Türk Eğitim Sen büyüdükçe Türk Milletinin değerleri, Atatürk Sevgisi, Milli Birlik ve Beraberlik anlayışı, Devleti ebed müddet, Devleti ebed adalet anlayışı, emek ve mücadele, hak’ka ve hukuka olan güven, güç ve değer kazanıyor. İfadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın