TES Başkanı Urgenç, “Konunun takipçisiyiz”

TES Başkanı Urgenç, “Konunun takipçisiyiz” NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürünün görevinden alınması konusunda sendika olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını, konunun takipçisi olduklarını dile getirdi. Söz konusu ilçe milli eğitim müdürünün görevinden alınarak bir okula müdür olarak atanması kararının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini, Nevşehir Başsavcılığının da konuya dair bir […]

 TES Başkanı Urgenç, “Konunun takipçisiyiz”

06.03.2021 - 12:48

Güncelleme : 06.03.2021 - 12:48

TES Başkanı Urgenç, “Konunun takipçisiyiz”

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürünün görevinden alınması konusunda sendika olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını, konunun takipçisi olduklarını dile getirdi.

Söz konusu ilçe milli eğitim müdürünün görevinden alınarak bir okula müdür olarak atanması kararının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini, Nevşehir Başsavcılığının da konuya dair bir soruşturma açması gerektiğine inandıklarını belirten Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, “Bir ilçe müdürünü görevden almak ya da göreve atamak yetkisi bir sendikanın yetkisinde değildir. Sendika bir yerde yolsuzluk ve usulsüzlük varsa bunları belge ve bilgileriyle birlikte yetkililere iletir. Gülşehir’de bize usulsüzlüklerle ilgili bilgiler ulaştırılmıştı. Kişilerin devlet  makamını kendi şahsi menfaatleri için kullanarak, sahte ve usulsüz belge düzenlemek, buradan da haksız kazanç elde ettiklerine dair bilgilere ulaştık.  Başvurumuz ile söz konusu kişinin daha önce usulsüzce aldığı paranın geri ödenmesini talep etmiştik. Ancak, bu konuyla ilgili bir gelişme yaşanmadı. Biz bu  bilgileri Nevşehir Valiliğine ulaştırdık. Valilik Gülşehir Kaymakamlığına orası da İl Milli Eğitim Müdürlüğüne göndermiş bilgileri. İş uzayınca bizde burada çetrefilli bir iş var diye düşünüp Bakanlığa da bir dilekçe gönderdik. Bilgi edinme yasasından yararlanarak Valilikten konuya ilişkin soruşturmanın ne olduğunu öğrenmek istedik ama net sonuç elimize ulaşmadı. Bakanlık soruşturmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çiftci’nin kamuyu devleti  zarara uğratmak nedeniyle Gülşehir ilçe milli eğitim müdürlüğünden alınarak haksız olarak elde edilen kazançlarınında geri iade edilmesi kararı verilmiş. Burada tereddütlerimiz var. Kişi bunca usulsüzlükle görevinden alınıp okul müdürlüğü görevine verilecek. Nevşehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün konuyu hassasiyetle değerlendireceğine inanıyoruz. Bunu da bekliyoruz. Bir çok okul müdürünün bu ve benzeri konulardan okul müdürlüğü görevlerinden de alındıklarını biliyoruz. Burada verilen kararın gözden geçirilmesini bekliyoruz. Bu konunun takipçisiyiz. Ayrıca bu konuyla ilgili Nevşehir  Başsavcılığımızın da bir soruşturma başlatması gerektiğini de düşünüyoruz” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın