TES BAŞKANI URGENÇ; KAÇINILMAZ OLMUŞTUR. MEMUR VE EMEKLİNİN YAŞAM KOŞULLARI

TES BAŞKANI URGENÇ; KAÇINILMAZ OLMUŞTUR. MEMUR VE EMEKLİNİN YAŞAM KOŞULLARI DAYANILMAZ BİR NOKTAYA GELMİŞTİR. Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç, Temmuz ayı enflasyon farklarının yanında refah payı ve SEYYANEN zammında kesinlikle verilmesi gerektiğini belirtti. Başkan Urgenç’in açıklamaları şu şekildedir. İlk altı aylık enflasyon yarın açıklanacak. Buna göre de memur ve emeklimize enflasyon farkları […]

 TES BAŞKANI URGENÇ; KAÇINILMAZ OLMUŞTUR. MEMUR VE EMEKLİNİN YAŞAM KOŞULLARI

03.07.2022 - 18:23

Güncelleme : 03.07.2022 - 18:23

TES BAŞKANI URGENÇ; KAÇINILMAZ OLMUŞTUR. MEMUR VE EMEKLİNİN YAŞAM KOŞULLARI DAYANILMAZ BİR NOKTAYA GELMİŞTİR. Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç, Temmuz ayı enflasyon farklarının yanında refah payı ve SEYYANEN zammında kesinlikle verilmesi gerektiğini belirtti. Başkan Urgenç’in açıklamaları şu şekildedir.
İlk altı aylık enflasyon yarın açıklanacak.
Buna göre de memur ve emeklimize enflasyon farkları ödenecek.
Son bir yılda gider kalemlerindeki fahiş artışların, sabit gelirlilerin alım güçlerini tahrip ettiği artık üstü örtülemez bir gerçektir.
Memur ve emeklinin yaşam koşulları dayanılmaz noktaya gelmiştir.
Nitekim -bir ilk olarak- asgari ücrete yapılan ARA ZAM, mevcut sıkıntılı durumun Hükümet nezdinde de kabulü anlamına gelmektedir.
Bu itibarla Hükümet, yarın açıklanacak enflasyon oranlarının üzerinde ve memurumuzun alım gücünü artıracak bir ücret güncellemesini hayata geçirmelidir.
Hep söylüyoruz; enflasyon kadar zam, aslında SIFIR ZAM demektir.
Dolayısıyla sadece enflasyon farkı ödendiğinde “Memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz” söyleminin altı doldurulmuş olmayacaktır!
Türkiye Kamu Sen’in Toplu Sözleşme sürecinden beri söylediği gibi, formül bellidir:
1-Alım gücünü artırmak için seyyanen zam
2-Refah payı uygulaması
3-Enflasyon farkının aylık olarak maaşlara yansıtılması,

OLMAZSA OLMAZDIR!

Tayfur Urgenç
Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın