Siyaset – Sanat bir arada

Siyaset – Sanat bir arada NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisinin Nevşehir’deki iki kadın ilçe başkanından biri olan Avanos ilçe başkanı Gülay Tüysüz Demirtaş, hem siyaseti hem de sanatı bir arada yapabilen ender isimlerden biri. Bölgenin en çok ziyaret edilen seramik ve çini müzesi Güray Müzenin işletmecilerinden biri olan Başkan Demirtaş, salgın sürecinin bölgedeki çanak çömlek atölyelerinin […]

 Siyaset – Sanat bir arada

24.03.2021 - 10:57

Güncelleme : 24.03.2021 - 10:57

Siyaset – Sanat bir arada

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisinin Nevşehir’deki iki kadın ilçe başkanından biri olan Avanos ilçe başkanı Gülay Tüysüz Demirtaş, hem siyaseti hem de sanatı bir arada yapabilen ender isimlerden biri.

Bölgenin en çok ziyaret edilen seramik ve çini müzesi Güray Müzenin işletmecilerinden biri olan Başkan Demirtaş, salgın sürecinin bölgedeki çanak çömlek atölyelerinin de olduğu gibi kendilerini de olumsuz etkilediğine dikkat çekerken, bundan sonraki sürecinde çok iç açıcı olmadığını dile getirdi.

Demirtaş, “Salgın süreci bölge turizminde olduğu gibi müzemizde de olumsuz etkiledi oldu. Bundan sonraki süreçte doğrusu iç açıcı değil. Kısa çalışma ödeneğiyle çalışanlarımızı işten çıkarmamaya gayret ettik. Kendi yağımızla müzemizi ayakta tutmaya çalıştık. Müzemiz 13 yıldır hizmette. 7 Yıldır ziyarete açık durumda. Çeşitli sergi alanlarımızın yanı sıra ürün satış alanlarımızda bulunuyor. Burada aynı zamanda çini ve seramik ürünlerde üretmeye devam ediyoruz. Üretmedikçe tüketmenin hiç bir anlamı yok. Müzemize gelen yerli ve yabancı turistin ürün tercihinde farklılıklar olabiliyor. Yerli ziyaretçilerimiz genelde çanak ürünleri tercih ederken, yabancı ve yerliye göre ekonomik durumu daha iyi ziyaretçilerimiz ise seramik ürünler tercih ediyor” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın