ŞAHİN, KAPADOKYA ROKET TAKIMINI ZİYARET ETTİ

İL SANAYİ VE TEKNOLOJİ MÜDÜRÜ YUSUF ŞAHİN, TEKNOFEST’2022 ROKET YARIŞMASINDA FİNALE KALAN “KAPADOKYA ROKET TAKIMI”NI ZİYARET EDEREK FİNAL YARIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLEDİ.   Nevşehir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yusuf ŞAHİN önce Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevine atanan ve aynı zamanda Kapadokya Roket Takımı’nın Akademik Danışmanlığını yürüten Doç. Dr. Suad BAŞBUĞ’u makamında […]

 ŞAHİN, KAPADOKYA ROKET TAKIMINI ZİYARET ETTİ

03.08.2022 - 14:44

Güncelleme : 03.08.2022 - 14:44

İL SANAYİ VE TEKNOLOJİ MÜDÜRÜ YUSUF ŞAHİN, TEKNOFEST’2022 ROKET YARIŞMASINDA FİNALE KALAN “KAPADOKYA ROKET TAKIMI”NI ZİYARET EDEREK FİNAL YARIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLEDİ.

 

Nevşehir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yusuf ŞAHİN önce Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevine atanan ve aynı zamanda Kapadokya Roket Takımı’nın Akademik Danışmanlığını yürüten Doç. Dr. Suad BAŞBUĞ’u makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında, üniversite ve sanayi arasındaki işbirliğini geliştirmek için yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişi gerçekleştirildi. Bu kapsamda hem akademisyenler hem de öğrenciler için sunulan araştırma-geliştirme ve girişimcilik destekleri ile ilgili değerlendirilmelerde bulunuldu. Değerlendirme sonrasında, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencilerinden oluşan “Kapadokya Roket Takımı”nın çalışmaları hakkında bilgi almak için ilgili fakülte bünyesinde bulunan Mikrodalga ve Antenler Laboratuvarı ve takım çalışma alanı ziyaret edildi. Takım üyelerinden ve stajyer öğrencilerden Teknofest Roket Yarışması ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Takım kaptanlığını Serhat ÖZDEMİR’in yaptığı Kapadokya Roket Takımı, bu yıl 5’incisi düzenlenen TEKNOFEST’2022 Roket Yarışması’na başvuruda bulunan 521 takım arasından Orta İrtifa Kategorisinde finale kalan 41 takım arasında yer alarak 6-8 Ağustos 2022 tarihleri arasında Aksaray Tuz Gölü’nde yapılacak olan final yarışmalarına katılma hakkı kazandı.

Elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Nevşehir’li Uçak Mühendisi merhum Tarık KESEKÇİ’nin adını ve mücadelesini anmak amacıyla  yarışmaya katılacak roketlerine “TARIK” ismini vermişlerdir. Bu vefalı ve bir o kadar da anlamlı davranışlarından dolayı Tarık abilerinin yolunda ilerleyen Milli Teknoloji Hamlesinin bu genç neferlerini yürekten tebrik ediyoruz.

Türkiye’nin teknoloji üreten bir ülkeye dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST2022’de ilimizi başarıyla temsil eden ve final yarışmalarında daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığımız, Kapadokya Roket Takımı danışman ve üyelerine final yarışmalarında başarılar diliyoruz.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın