Regaib Kandili Kutlama mesajları

Regaib kandiliniz mübarek olsun NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, tüm İslam Aleminin, Türk Milletinin, Nevşehir halkının ve Ülkücü camianın regaib kandilini kutladı. Başkan Kaya yayınladığı mesajında şu düşüncelere yer verdi; “Aziz Milletimizin “Üç Aylar” diyerek özel bir önem verdiği ve Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği Recep, Şaban ve […]

 Regaib Kandili Kutlama mesajları

18.02.2021 - 12:02

Güncelleme : 18.02.2021 - 12:02

Regaib kandiliniz mübarek olsun

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, tüm İslam Aleminin, Türk Milletinin, Nevşehir halkının ve Ülkücü camianın regaib kandilini kutladı.

Başkan Kaya yayınladığı mesajında şu düşüncelere yer verdi; “Aziz Milletimizin “Üç Aylar” diyerek özel bir önem verdiği ve Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarının taçlanacağı Regaib Kandili’ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Kalplerimizin manevi doyuma ulaştığı mübarek üç aylar, dünya işlerinin ağırlığından bunalan ruhlarımızı dinlendirmek, Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli fırsatlardır. Bu sebeple, mübarek üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Bu anlamda değerlendirmemiz gereken önemli gecelerden birisi de bu gece idrak edeceğimiz, af ve merhametin müjdecisi Regaib Kandili’dir. Bu geceyi, Peygamber Efendimiz (SAV)’in “Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaib gecesi, Şaban’ın 15. gecesi, Cuma, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi.” hadis-i şerifinin de bilincinde olarak bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz. Aziz Milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm vatandaşlarımızın Regaib Kandilini tebrik ediyorum.”

 

Kandiller manevi huzur bulduğumuz müstesna günler

NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Mübarek Üç Ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’nin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirten Başkan Güneş, bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığını vurguladı.

Kandillerin, insanların kalplerin birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını arttıran, çok özel geceler olduğuna işaret eden Başkan Güneş, “Kandiller, Müslümanlar olarak Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan arzumuzu en üst noktaya taşıdığımız ve huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir.

İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Regaip Kandili’nin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Kardeşlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

Bu manevi ışık tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirsin

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, Regaib kandilinin manevi ışığının tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Gülmez Regaip Kandili kutlama mesajında, “İslam dininde mübarek üç ayların müjdecisi olan üç ayların içerisine girmiş bulunuyoruz. Toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır kandillerimizin. İnsanlarımızın, Yaradan’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Yardımlaşma, dayanışma hislerinin hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı bu güzel günlerde başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hâkim olması için dua edelim. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Regaib Kandilini en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Manevi ikliminin ilk esintisi Regaib Kandilini idrak ediyoruz

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, yayınladığı mesajında, “Regaib Kandilinde kulun Rabbine daha fazla yakınlaştığı, dargınlıkları, kırgınlıkları bırakıp kardeşlik ve hoşgörü duygularını zirveye çıkarttığı mübarek gün ve gecelerimizdendir. Bu gecede kalpler aynı duygu etrafında birleşip çarpar, eller aynı düşüncelerle semaya açılır, gözlerden aynı hissiyatın yaşları süzülürken, dillerden dua ve tesbihler aynı aşkla dökülür. Gönül sesimizi biraz daha net duymamıza vesile olan bu kutlu geceyi, doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın, yaratılanı Yaratan’dan ötürü sevmenin, hoşgörünün, ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu hissederek idrak etmeliyiz. Ülkemizin, milletimizin ve tüm İslam Aleminin Üç Aylarını ve Regaib Kandilini tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim” diye konuştu.

 

Rabbim milletçe, birlikte daha nice kandillere kavuştursun

NEVŞEHİR(MHA) Revşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, İnsanlığımız için manevi bir çok kazançlar ile dolu olan mübarek Üç Ayların da habercisi olan Regaip Kandili kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Dinç, “Manevi duyguların üst seviyelere yükseldiği bu kutsal gecede, yapılacak tüm duaların kabul olmasını diliyorum. Üç aylar Regaib Kandiliyle başlayan, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan kandiller zincirini içinde barındıran, maddi ve manevi alanda Bayrama dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır. Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması; tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam aleminin üç aylarını ve Regaib kandilini tebrik eder, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

Bu mübarek gece birliğimize, huzura vesile olsun

NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, mübarek Regaib kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Dinimizde mübarek olan Üç Aylar’ın müjdecisi olan Regaib Kandili’nin de bu anlamda, toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. İnsanlarımızın, Yaradan’ına bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, insanımız arasında muhabbet ve dayanışma duygusunun artmasını temenni ediyorum. Bu duygularla, tüm İslâm âleminin ve vatandaşlarımızın Regaib Kandilini tebrik ediyor ve bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

Bu özel gecelerin büyük birer nimet olduğunu unutmayalım

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, dinimizde özel bir yere sahip olan Kandil gecelerinin Müslümanlar için birer nimet olduğuna vurgu yaptı.

Gündüzpolat, “İslam alemi olarak mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandiline kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İçinde Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Bu faziletli gün ve geceleri, fırsata çevirmeli, onların büyük birer nimet olduğunu unutmamalıyız. Bu duygularla, bu mübarek günlerin insanlığın yaşadığı sıkıntıların sona ermesine vesile olmasını temenni ediyor; tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Regaib Kandili, huzur ve arınma fırsatlarından biri

NEVŞEHİR(MHA) Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, “Bu kutlu gece, insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan bir huzur ve arınma gecesidir. Bu mübarek gün ve geceleri, Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in bize gösterdiği gibi dua ve ibadet ederek iyi değerlendirebildiğimiz, güzel amel ve davranışlarla içini doldurabildiğimiz, yanlışlarımızın farkına varıp doğruya, güzele, iyiye yönelebildiğimiz ölçüde, bizim için huzurlu, kazançlı ve bereketli zaman dilimlerine dönüşecektir. Bu faziletli gece vesilesiyle, ülkemiz ve tüm İslam Alemi’nin Regaib Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve ebedi huzur getirmesini Yüce Allah’tan (C.C) niyaz ediyorum” dedi.

 

Regaib kandili birliğimizi, dirliğimizi kuvvetlendirsin

NEVŞEHİR(MHA) TÜRSAB Kapadokya Bölge Başkanı Talip Aldemir, Regaib kandilini kutladı.

Aldemir, “Mübarek gecelerimizden biri olan Regaip Kandili’nin; aziz milletimizin birlik, dirlik ve beraberlik duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyor, tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın