Pandemi döneminde esnaf krediye sarıldı

Pandemi döneminde esnaf krediye sarıldı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifine son dönemlerde ilgi daha da arttı. Yaşanan süreçte esnaf sanatkarın krediye olan talebinin her geçen gün daha arttığına dikkat çeken Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Ay, kredi plasmanlarının da talebe oranla daha da arttığını belirtti. İlgili Haber MHP’de […]

 Pandemi döneminde esnaf krediye sarıldı

22.05.2021 - 13:28

Güncelleme : 22.05.2021 - 13:28

Pandemi döneminde esnaf krediye sarıldı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifine son dönemlerde ilgi daha da arttı.

Yaşanan süreçte esnaf sanatkarın krediye olan talebinin her geçen gün daha arttığına dikkat çeken Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Ay, kredi plasmanlarının da talebe oranla daha da arttığını belirtti.

Yılbaşından bu yana Nevşehir esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifinin kredi plasmanının 180 Milyon TL’ye ulaştığını belirten Başkan Ay, “Korona virüs salgını nedeniyle yaşanan süreçte, kısıtlamalardan etkilenen esnaf ve sanatkarımızın krediye olan talebi daha da arttı. Bizde yönetimimizle birlikte bu kredi taleplerini karşılayabilmenin çabası içerisindeyiz. 180 Milyon TL’ye ulaşan kredi plasmanımızın ilerleyen aylarda daha da artmasını bekliyoruz. Kredi dönüşümlerinde genel itibariyle bir sorunumuz yok. Hep söyledik esnaf sanatkarımız büyük bir oranda borcuna sadık ve borcunu zamanında ödemek için gayret sarf ediyor” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın