Ortahisar’da Hibe Dede anıtı açıldı

Ortahisar’da Hibe Dede anıtı açıldı NEVŞEHİR(MHA) Ortahisar Belediyesi tarafından 2020 yılında başlatılan TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) ve Özbekistan Büyükelçiliği ile birlikte yürütülen program doğrultusunda; Özbekistan Hive kentinin TÜRKSOY tarafından 2020-2021 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesinin ve ayrıca Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’ın bağımsızlıklarının 30. yılı anısına düzenlenen “Hibe Dede Anıtı ve […]

 Ortahisar’da Hibe Dede anıtı açıldı

11.08.2021 - 11:21

Güncelleme : 11.08.2021 - 11:21

Ortahisar’da Hibe Dede anıtı açıldı

NEVŞEHİR(MHA) Ortahisar Belediyesi tarafından 2020 yılında başlatılan TÜRKSOY (Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı) ve Özbekistan Büyükelçiliği ile birlikte yürütülen program doğrultusunda; Özbekistan Hive kentinin TÜRKSOY tarafından 2020-2021 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesinin ve ayrıca Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’ın bağımsızlıklarının 30. yılı anısına düzenlenen “Hibe Dede Anıtı ve Hive Fotoğraf Sergisi” açılışı yapıldı.

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, “Programa katılım sağlayan; Nevşehir Valimiz sayın İnci Sezer Becel’e, Özbekistan Büyükelçiliği Müsteşarımız Avazbek Khodjımetov’a, Özbekistan Büyükelçiliği Konsolosumuz Aybek Razzakov’a, Türksoy Kazakistan Ülke Temsilcisi Bakhytzhan Omarov’a, Türksoy Daire Başkanı Sancar Mülazimoğlu’na, Kapadokya Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ali Karasar’a, Vali Yardımcımız Sayın Hasan Erkal’a, İlçe Başkanımız Sayın Oğuz Kahraman’a, tüm medya mensupları ve katılımcılara teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın