Öğrencilere çevrim içi test

Sınıf öğrencilerine çevrim içi test NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından 8. Sınıf öğrencilerine yönelik “Genel Tekrar Testi-2” çevrim içi ortamda yapılacak. Sözel ve sayısal bölüm olmak üzere iki oturumda 21 Nisan Çarşamba günü yapılacak olan sınavın 1. Oturumu saat 10.00’da, 2. Oturumu saat 12.00’de başlayacak. İl geneli tüm 8. Sınıf […]

 Öğrencilere çevrim içi test

17.04.2021 - 14:04

Güncelleme : 17.04.2021 - 14:04
  1. Sınıf öğrencilerine çevrim içi test

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından 8. Sınıf öğrencilerine yönelik “Genel Tekrar Testi-2” çevrim içi ortamda yapılacak. Sözel ve sayısal bölüm olmak üzere iki oturumda 21 Nisan Çarşamba günü yapılacak olan sınavın 1. Oturumu saat 10.00’da, 2. Oturumu saat 12.00’de başlayacak.

İl geneli tüm 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olan sınava giriş bilgileri okul müdürlükleri aracılığıyla öğrencilere ulaştırılacak.

Sınavda Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden yirmişer soru, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden ise onar soru sorulacak. Bu sınava girecek öğrenciler LGS öncesi işlenilen konulara yönelik bilgi ve beceri eksiklerini görüp genel tekrarlarını yapabilecekler. Sınav öncesi öğrencilerin sistemi denemeleri açısından 19 Nisan Pazartesi günü saat 12.00’den itibaren T.C. Kimlik numaralarının ilk 9 hanesiyle girebilecekleri deneme modülü örnek sorularla açık olacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın