NESİAD’la İş Dünyası : Özgöçmen Lastik

NESİAD’la İş Dünyası : Özgöçmen Lastik NEVŞEHİR(MHA) 2.5 Yıldır Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneğinin üyesi bulunan İş İnsanı Ahmet Dirlik, Türkiye’de insanların araçlarının lastiğinin kıymetini çokta bilmediğinden dert yanıyor. Yasal olmayan yüklemeler ve hız sınırlarının aşılması gibi nedenlerle araçların lastiklerinin ömürlerinin kısa olduğundan bahseden İş İnsanı Ahmet Dirlik, sektörün en önemli sorunlarından birinin de […]

 NESİAD’la İş Dünyası : Özgöçmen Lastik

18.10.2022 - 14:45

Güncelleme : 18.10.2022 - 14:45

NESİAD’la İş Dünyası : Özgöçmen Lastik

NEVŞEHİR(MHA) 2.5 Yıldır Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneğinin üyesi bulunan İş İnsanı Ahmet Dirlik, Türkiye’de insanların araçlarının lastiğinin kıymetini çokta bilmediğinden dert yanıyor.

Yasal olmayan yüklemeler ve hız sınırlarının aşılması gibi nedenlerle araçların lastiklerinin ömürlerinin kısa olduğundan bahseden İş İnsanı Ahmet Dirlik, sektörün en önemli sorunlarından birinin de kauçuk üretimi yapılan ülkelere Türkiye’nin uzak oluşu ve bu durumun maliyetleri artırdığını dile getiriyor.

NESİAD’ın pandemi sürecinin ardından çabuk toparlandığını ve ileride daha güzel işler yapacağından da bahseden İş İnsanı Ahmet Dirlik, “Makine Mühendisiyim ve üç yıldız Özgöçmen oto lastik kaplama şirketimizde aktif olarak yönetici olarak görev yapıyorum. Sektörümüz çok global bir sektör. Ve dev firmalarla mücadele etmek zorundayız. Sektörümüzün en önemli sorunu kauçuk uzak doğu veya Brezilya da üretildiği için hammaddeye uzağız. O nedenle de haliyle sıkıntılar çekiyoruz. Sektörümüz için gerekli parça veya elementlere kolaylıkla ulaşamıyoruz. Bizim ülkemizde çok tercih edilmese de karbon salınımı nedeniyle yabancı ülkelerin bir çoğunda yenilenmiş lastik büyük tercih görüyor. Maliyetlerin de bunda büyük etkisi var. Bizim insanımız aracındaki lastiğinin kıymetini bilmiyor. Özellikle ağır vasıta araçlarında yasal limitin üzerinde yüklemeler yapılıyor. Hız sınırlarına uyulmuyor. Bu işlerin bilinçli olarak yapıldığı ülkelerde ise ağır vasıta sürücüleri yasal uyarılara genelde uyuyor ve lastiğinin kıymetini biliyor.

NESİAD’a 2.5 sene önce katıldım. Pandemi bize biraz sekte vurdu. Pandemi sonrasında Başkanımız ve yönetim kurulu çabuk toparlandı. Daha iyi çalışmalar sergileyeceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın