NESİAD’la İş Dünyası : Anadolu OSGB

NESİAD’la İş Dünyası : Anadolu OSGB NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de 2015 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden Anadolu OSGB firması yöneticisi, İş İnsanı Atilla Yılmaz aynı zamanda NESİAD’ın kurucu başkanlarından birinin de oğlu. “Kiralık doktoır” olarak sektörde bilinen, bazı OSGB firmalarının başka işyerlerinde çalışan ve boş vakitlerinde bu firmalarda da görev yapan doktorların haksız bir rekabete […]

 NESİAD’la İş Dünyası : Anadolu OSGB

11.10.2022 - 13:55

Güncelleme : 11.10.2022 - 13:57

NESİAD’la İş Dünyası : Anadolu OSGB

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de 2015 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden Anadolu OSGB firması yöneticisi, İş İnsanı Atilla Yılmaz aynı zamanda NESİAD’ın kurucu başkanlarından birinin de oğlu.

“Kiralık doktoır” olarak sektörde bilinen, bazı OSGB firmalarının başka işyerlerinde çalışan ve boş vakitlerinde bu firmalarda da görev yapan doktorların haksız bir rekabete neden olduğunu belirten İş İnsanı Atilla Yılmaz, Covid döneminin OSGB firmalarını ciddi boyutta sarstığına değiniyor.

NESİAD’ın çalışmalarını başarılı bulduğunu da sözlerine ekleyen İş İnsanı Atilla Yılmaz, “1971 Gülşehir ilçesi doğumluyum. Bu sektöre 215 yılında girdim. Daha önce sağlık sektöründe faaliyetimiz vardı. 2015 yılından bu yana da iş sağlığı ve güvenliği sektöründe hizmet veriyoruz. Bu sektörün en öne çıkan sor8unlarından biri kiralık doktor çalıştırılması konusu. Başka işyerlerinde çalışan doktorların boş saatlerinde iş sağlığı ve güvenliği merkezlerinde de çalıştırılmasına biz kiralık doktor diyoruz. Daha ucuza doktor çalıştırdığı için bu firmalar piyasada fiyat kırıp daha ucuz fiyatlara hizmet veriyorlar. Bu ister istemez bir haksız rekabeti doğuruyor. Covid dönemi ciddi manada bizleri sarstı. Keza işyerlerinde çalışan kişilerle alakalı iş yaptığımız için bu dönemde olumsuz etkilenmeler yaşadık. O dönemde tahsilatlarımızda, ödemelerimizde sorunlar yaşadık. Son 1 yılda toparlanmaya çalışıldı ama hala etkilerini hissediyoruz. Ardından yaşanan ekonomik dalgalanmalarda bizleri etkiledi. NESİAD’ın ilk kurucularından biri babam. Bütün toplantılarına katılmaya ve çalışmalarını birebir takip etmeye gayret ediyorum. Derneğimizin çalışmalarını başarılı buluyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın