Miraç Kandili Nevşehir’de dualarla idrak edildi…

Peygamber Efendimizin, Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı ve Allah’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa ettiği hikmet yüklü yolculuğun gerçekleştiği Miraç Gecesi dolayısıyla İl Müftülüğü tarafından başta Nevşehir Merkez Gaznevi Camii, Işıksaçan Camii ve Hz. Ömer Camii ile Kaymaklı Kasabası Yeni Camii olmak üzere birçok camide programlar düzenlendi. Yatsı namazı öncesi başlayan programlarda Nevşehir […]

 Miraç Kandili Nevşehir’de dualarla idrak edildi…

11.03.2021 - 10:16

Güncelleme : 11.03.2021 - 10:16

Peygamber Efendimizin, Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı ve Allah’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa ettiği hikmet yüklü yolculuğun gerçekleştiği Miraç Gecesi dolayısıyla İl Müftülüğü tarafından başta Nevşehir Merkez Gaznevi Camii, Işıksaçan Camii ve Hz. Ömer Camii ile Kaymaklı Kasabası Yeni Camii olmak üzere birçok camide programlar düzenlendi.

Yatsı namazı öncesi başlayan programlarda Nevşehir İl Müftülüğü ilahi ekipleri tarafından mevlid-i şerif, Kur’an-ı Kerim ve salâvatlar okunarak dualar edildi.

Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında maske takılarak ve sosyal mesafe kuralları gözetilerek düzenlenen mevlit programlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bu mübarek geceyi ihya edebilmek için akşam namazı ile birlikte camileri dolduran genç-yaşlı pek çok vatandaş, Yüce Allah’tan af ve mağfiret dileyerek niyazda bulundular.

Namaz sonunda yapılan ikramlarla programlar sona erdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın