Milli marşımız hala yüreklerimizi titretmeye devam ediyor

Milli marşımız hala yüreklerimizi titretmeye devam ediyor NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güneş mesajında; “Milli Marşımız bağımsızlığımızın sembolü olarak okunmakta ve her okunuşta içimizi derinden titretmektedir. Mehmet Akif Ersoy, Milli Marşımızda, milli mücadelemizi, bağımsızlık aşkımızı ve bayrak tutkumuzu en güzel şekilde […]

 Milli marşımız hala yüreklerimizi titretmeye devam ediyor

12.03.2021 - 10:49

Güncelleme : 12.03.2021 - 10:49

Milli marşımız hala yüreklerimizi titretmeye devam ediyor

NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Güneş mesajında; “Milli Marşımız bağımsızlığımızın sembolü olarak okunmakta ve her okunuşta içimizi derinden titretmektedir. Mehmet Akif Ersoy, Milli Marşımızda, milli mücadelemizi, bağımsızlık aşkımızı ve bayrak tutkumuzu en güzel şekilde gönül kalemiyle ifade etmiştir. Milli mücadelemizi anlatan ve Milli Marşımızı kaleme alan Mehmet Akif Ersoy, Meclis’in tarihinde dürüst biri olarak yer almıştır. Mehmet Akif Ersoy, fikir adamı ve aydın bir kişi olarak kendisinden sonra gelenleri etkilediği gibi, unutulmaz tarihimizin önemli isimler arasında yer almıştır. Birliğe çağıran düşünceleri ve ifadeleri, milletine ve vatanına olan sevgisi, bayrağımıza olan bağlılığı merhum Mehmet Akif Ersoy daima milletimiz tarafından saygı ve rahmetle anılacağından şüphe duymuyorum. İstiklal Marşımızın kabul edilişinin yıldönümünde, Milli Marşımızın eşsiz dizelerini bize kazandıran merhum Mehmet Akif Ersoy’u yürekten saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın