MHP’de devir teslim töreni yapıldı

MHP’de devir teslim töreni yapıldı NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığında devir teslim töreni yapıldı. 2023 Haziran ayında yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Nevşehir’den aday adayı olabilmek için görevinden istifa eden İlhan Kaya görevi Adnan Doğu ve beraberindeki yönetime devretti. İlgili Haber Gülşehir’den iç ısıtan manzaralar Devir teslim töreninde konuşan İlhan Kaya, “2016 Yılında […]

 MHP’de devir teslim töreni yapıldı

06.12.2022 - 14:08

Güncelleme : 06.12.2022 - 14:08

MHP’de devir teslim töreni yapıldı

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığında devir teslim töreni yapıldı.

2023 Haziran ayında yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Nevşehir’den aday adayı olabilmek için görevinden istifa eden İlhan Kaya görevi Adnan Doğu ve beraberindeki yönetime devretti.

Devir teslim töreninde konuşan İlhan Kaya, “2016 Yılında göreve atandığım günden bu yana iyisiyle, sıkıntılı günleriyle 7 yılımız geçti. Çok şükür hep birlikte o zor günleri beraberce göğüsledik. İl Başkanları toplantısında Genel Başkanımızın bizlere tevdi ettiği sözlerle il başkanlarının milletvekilliği aday adaylığı konusunda önleri açılmış oldu. Bende arkadaşlarımızla istişarelerde bulundum ve istifa etmeyi uygun gördük. 16 Kasım tarihinde genel merkezimizi ziyaretimde Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın ile görüştüm. Akabinde genel başkanımız ile de görüştüm. İstifamı vererek şehrimize döndüm. Bu süre içerisinde yerimize atanacak yönetimi beklememiz istendi. Bizde adabımızla bekledik. Bugün itibariyle Adnan Doğu ağabeyimle devir teslim yapıyoruz. Zaten kendisi meclis üyemiz ve 4 senedir kendisiyle de birlikte çalışıyoruz. Bundan sonra da partimizin bir neferi olarak teşkilatlarımızın yanında olacağız. Birlikte gelecek sene yapılacak olan seçimlere hazırlanacağız ve Üç Hilali Nevşehir’de dalgalandıracağız. Yeni atanan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Başkanımıza Allah yardımcısı olsun diliyorum. Her daim yanlarındayım. Görev sürem içerisinde benimle birlikte çalışan yönetim kurulu üyelerime ve teşkilatlarıma ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Elhamdülillah alnımızın akıyla sancağımızı devir ediyoruz” diye konuştu.

Görevi teslim alan İl Başkanı Adnan Doğu ise; “Başkanımızın da ifade ettiği üzere bugün bizim düğün günümüz, mutlu günümüz. Kendisine davamıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Genel başkanımızın tensipleriyle Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın bize bir görev tensip etti. Bizde yıllardır bu davaya hizmet eden biri olarak nerede görülmek istenmişsek orada hizmet etmeye çalıştık. Bizde başımızın üstüne dedik. Bu görevlendirmeyle ilgili Genel Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcılarımız Semih Yalçın ve Prof. Dr. Filiz Kılıç hanımefendiye teşekkür ediyorum. İl Başkanımıza teşekkür ediyorum. Milletvekilliği sürecinde de kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İl Başkanlığına atanan Adnan Doğu önceki dönem il başkanı İlhan Kaya’ya bir teşekkür plaketi takdim etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın