MATEMATİK ATÖLYELERİ İÇİN ÜRETİLEN MATERYALLER SERGİLENİYOR

MATEMATİK ATÖLYELERİ İÇİN ÜRETTİĞİMİZ MATERYALLER BAKANLIĞIMIZDA SERGİLENİYOR   Nevşehir Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın başlattığı matematik seferberliğine öğretmenlerimizin tasarlayıp ürettiği materyallerde katkıda bulunuyoruz. İlgili Haber Demir neye göz kırpıyor?   Bakanlığımızca matematik dersini sevdirmek ve matematikte başarıyı artırmak için başlatılan “Matematik Seferberliği” kapsamında matematik öğretmenlerinin Ders Aletleri Yapım Merkezi tarafından üretilen matematik dersi materyallerini daha […]

 MATEMATİK ATÖLYELERİ İÇİN ÜRETİLEN MATERYALLER SERGİLENİYOR

14.06.2022 - 11:43

Güncelleme : 14.06.2022 - 11:43

MATEMATİK ATÖLYELERİ İÇİN ÜRETTİĞİMİZ MATERYALLER BAKANLIĞIMIZDA SERGİLENİYOR

 

Nevşehir Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın başlattığı matematik seferberliğine öğretmenlerimizin tasarlayıp ürettiği materyallerde katkıda bulunuyoruz.

 

Bakanlığımızca matematik dersini sevdirmek ve matematikte başarıyı artırmak için başlatılan “Matematik Seferberliği” kapsamında matematik öğretmenlerinin Ders Aletleri Yapım Merkezi tarafından üretilen matematik dersi materyallerini daha etkin kullanabilmeleri amacıyla Bakanlığımızda “Matematik Çalıştayı” düzenlendi. 13-16 Haziran tarihlerinde devam edecek olan çalıştayda; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Murat Dildöken başkanlığında ARGE birimimiz, matematik öğretmenlerimiz Kasım Vural, Zehra Kafalı, Tuğçe Kabukçu, Mehmet Bükümer ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Derya Özlem Yazlık ürettiğimiz materyallerimizi tanıtıyorlar.

“Çocuklarımıza nasıl yaparak ve yaşayarak öğretebiliriz, günlük yaşamla bütünleştirebiliriz, çocukların matematiğe olan önyargılarını nasıl bitirebiliriz ve yaşamın her kesiminde aslında matematiği görerek severek ilgi ile öğrenebiliriz?’ sorularıyla çıktığımız yolda matematik öğretmenlerimiz farklı kazanımlara dair materyaller tasarladılar. Tasarlanan materyaller, Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde yine öğretmenlerimiz tarafından üretildi. Amacımız, meslek lisemiz tarafından üretilecek olan materyalleri satışa çıkararak tüm illere ulaştırmak. Böylece “Matematik Şehri Nevşehir” projemizi tüm Türkiye’de duyurarak ilimizde yapılan başarılı çalışmaları da tanıtmayı hedeflemekteyiz.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın