“Malum yetkili sendikaya kırmızı kart göstermenin zamanı gelmiştir”

Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Albayrak “Malum yetkili sendikaya kırmızı kart göstermenin zamanı gelmiştir” NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, yetkili sendika olarak toplu sözleşme görüşmelerine oturacak olan sendikaya artık kırmızı kart göstermenin zamanının geldiğini söyledi. Kapadokya Tuzköy Havalimanında çalışan sendika üyelerinin sorunlarını dinlemek üzere Nevşehir’e gelen Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı […]

 “Malum yetkili sendikaya kırmızı kart göstermenin zamanı gelmiştir”

02.04.2021 - 12:51

Güncelleme : 02.04.2021 - 12:53

Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Albayrak

“Malum yetkili sendikaya kırmızı kart göstermenin zamanı gelmiştir”

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, yetkili sendika olarak toplu sözleşme görüşmelerine oturacak olan sendikaya artık kırmızı kart göstermenin zamanının geldiğini söyledi.

Kapadokya Tuzköy Havalimanında çalışan sendika üyelerinin sorunlarını dinlemek üzere Nevşehir’e gelen Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Albayrak’ı karşılayan Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, genel başkan ve beraberindeki heyetle bir süre görüş alışverişinde bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Vedat Emre, Kayseri Şube Başkanı Ertuğrul Yavuz ve Nevşehir İl Temsilcisi Yaşar Karakoç’ta söz konusu görüşmeye katılan isimler arasındaydı.

Sendika gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, “Türkiye Kamu-Sen ve Türk Ulaşım-Sen olarak üyelerimizin ve ulaşım sektöründeki çalışanlarımızın ciddi sorunları var. Bunların çözümü için çaba sarf ediyoruz. Önümüzdeki Ağustos ayında toplu sözleşme görüşmeleri var. Biz sendika olarak oraya yetkili sendika olarak oturmayı planlıyoruz. Malumunuz iki sene önce bir toplu görüşme yapıldı. Orada işçi sendikası % 12 zam aldı. Oraya oturan ve bizleri temsil ettiğini söyleyen sendika ise % 3 zam aldı. Çalışanlarımızın insanca yaşabilecekleri bir ücreti alabilmeleri için çaba sarf ediyoruz. TÜİK’in belirlediği 8 bin 600 TL ücret almasını hedefliyoruz. Muhataplarımıza da şunu anlatacağız. Kamu çalışanlarımız ne kadar çok ücret alırsa bu ekonomiye can suyu olacaktır. Nevşehir’deki tüm kamu çalışanlarının aldıkları her ücret buradaki esnafa yansıyacaktır. Bizim şöyle de bir sloganımız var. “Al, ver, ekonomiye can ver”. 10 yıldır yetkili sendikayız diyenlere artık Kamu çalışanlarının bir kırmızı kart gösterme zamanı gelmiştir. Yorulmuşlar sanırım. Futbol maçında da bu böyledir. Bir futbolcuyu kenara alır, diğerini sahaya sürersiniz. Takıma bir can verirsiniz. Arkadaşlarımızın yığınla bekleyen sorunları var. Vergi dilimlerinin % 15’e indirilmesi, 3600 ek göstergenin sadece 4 meslek grubuna verilmesine karşı değiliz ama kamu çalışanlarının tamamına verilmesini istiyoruz. Çalışanlarımızın sosyal, üzlük ve mali haklarının güçlendirilmesi için çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın