Kızılırmak’ta doluluk oranı oldukça iyi

Kızılırmak’ta doluluk oranı oldukça iyi NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinde bir çok baraj, akarsu ve nehirlerde havaların kurak gitmesi dolayısıyla doluluk oranlarında ciddi sorunlar yaşanıyor. Yağışların gelmemesi durumunda özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde içme ve sulama suyu sıkıntısının yaşanabileceği belirtiliyor. Nevşehir’in Avanos Gülşehir ilçeleri sınırlarından geçen Kızılırmak’ta ise geçtiğimiz yıllara oranla doluluk oranının oldukça iyi olduğu gözlendi. Genel […]

 Kızılırmak’ta doluluk oranı oldukça iyi

16.10.2020 - 12:25

Güncelleme : 16.10.2020 - 12:25

Kızılırmak’ta doluluk oranı oldukça iyi

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinde bir çok baraj, akarsu ve nehirlerde havaların kurak gitmesi dolayısıyla doluluk oranlarında ciddi sorunlar yaşanıyor. Yağışların gelmemesi durumunda özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde içme ve sulama suyu sıkıntısının yaşanabileceği belirtiliyor.

Nevşehir’in Avanos Gülşehir ilçeleri sınırlarından geçen Kızılırmak’ta ise geçtiğimiz yıllara oranla doluluk oranının oldukça iyi olduğu gözlendi.

Genel itibariyle sulama suyu olarak kullanılan Kızılırmak nehrinin geçtiği Avanos ilçesinde ırmak suyunun geçtiğimiz yıllara oranla daha berrak aktığı da gözlenebiliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın