KGK İl Başkanı Karaca, Berat kandilini kutladı

KGK İl Başkanı Karaca, Berat kandilini kutladı Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) İl Başkanı Tolga Karaca Berat kandili dolayısıyla tüm İslam Aleminin ve Nevşehir halkının kandilini kutladı. Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) İl Başkanı Tolga Karaca Berat kandili dolayısıyla yayımlamış odluğu mesajında, üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını […]

 KGK İl Başkanı Karaca, Berat kandilini kutladı

27.03.2021 - 12:17

Güncelleme : 27.03.2021 - 12:17

KGK İl Başkanı Karaca, Berat kandilini kutladı

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) İl Başkanı Tolga Karaca Berat kandili dolayısıyla tüm İslam Aleminin ve Nevşehir halkının kandilini kutladı.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) İl Başkanı Tolga Karaca Berat kandili dolayısıyla yayımlamış odluğu mesajında, üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz dedi. Karaca, “Berat Kandili, Allah’ın bütün kullarına rahmet, lütuf ve mağfiret kapılarını aralayarak kullarını bağışladığı, dualarına karşılık verdiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri kat be kat mükâfatlandırdığı mübarek gecelerden birisidir. Yapılan duaların, Cenab-ı Mevla’ya arz edileceği ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanılacağı, umudu, huzuru müjdeleyen bu geceler; ailemize, çocuklarımıza, vatanımıza kendimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlamamız, ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. Bu vesileyle tüm İslam aleminin ve Nevşehirli hemşerilerimizin Berat kandilini kutluyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın