İstiklal marşı bağımsızlığımızın en önemli simgelerindendir

İstiklal marşı bağımsızlığımızın en önemli simgelerindendir NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, İstiklal Marşının bağımsızlığımızın en önemli simgelerinden biri olduğuna değindi. Başkan Dinç, “Büyük şair Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve kurtuluş destanını ölümsüzleştiren İstiklal Marşı, bağımsızlığımızın en önemli simgelerindendir. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla, toplumumuzu bir arada tutan değerleri ve özellikleri en […]

 İstiklal marşı bağımsızlığımızın en önemli simgelerindendir

12.03.2021 - 10:53

Güncelleme : 12.03.2021 - 10:53

İstiklal marşı bağımsızlığımızın en önemli simgelerindendir

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, İstiklal Marşının bağımsızlığımızın en önemli simgelerinden biri olduğuna değindi.

Başkan Dinç, “Büyük şair Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve kurtuluş destanını ölümsüzleştiren İstiklal Marşı, bağımsızlığımızın en önemli simgelerindendir.

Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla, toplumumuzu bir arada tutan değerleri ve özellikleri en iyi şekilde dile getirmiştir. Kurtuluş Savaşı’nı yürüten, Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi, 12 Mart 1921 gününde İstiklal Marşı’nı ulusal marş kabul ederek, yeni ve bağımsız Türk Devleti’nin kuruluşu yolunda önemli bir adım atmıştır. Bugün hepimize düşen görev, geçmişte gösterilen çabaların anlam ve öneminin bilincine vararak, atalarımızın emaneti olan yurt topraklarına sahip çıkmak, Cumhuriyetimizi tüm kazanımlarıyla sonsuza dek korumak ve yaşatmaktır. İstiklâl Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ulusal marş olarak kabul edilişinin 100. yıldönümünde, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve değerli şair Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyoruz” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın