İşe Nevşehir’deki Arapça tabelaları kaldırarak başlayalım

İşe Nevşehir’deki Arapça tabelaları kaldırarak başlayalım NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen Genel Merkez disiplin kurulu üyesi, Nevşehir il temsilcisi ve Türk sağlık- sen Şube Başkanı Turgay Çetin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk dilinin bir dünya dili olması yönündeki seferberliğine sonuna kadar destek verdiklerini söyledi. Çetin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan,”’Dünya dili Türkçe’ diyerek bir seferberlik başlatıyoruz” ifadesini kullandı.Hem Batı […]

 İşe Nevşehir’deki Arapça tabelaları kaldırarak başlayalım

17.02.2021 - 9:15

Güncelleme : 17.02.2021 - 9:15

İşe Nevşehir’deki Arapça tabelaları kaldırarak başlayalım

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen Genel Merkez disiplin kurulu üyesi, Nevşehir il temsilcisi ve Türk sağlık- sen Şube Başkanı Turgay Çetin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk dilinin bir dünya dili olması yönündeki seferberliğine sonuna kadar destek verdiklerini söyledi.

Çetin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan,”’Dünya dili Türkçe’ diyerek bir seferberlik başlatıyoruz” ifadesini kullandı.Hem Batı hem Doğu istilasında bulunan dilimizi kurtarmak İçin bütün yüreğimle destekliyorum ve hemen işe Nevşehir de bulunan Arapça tabelalarla işe başlayalım. İlimizdeki başta yerel yönetimler olarak bu seferberliği desteklemelerini bekliyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın