CTC’den kadına yönelik şiddetle mücadele günü etkinliği

CTC’den kadına yönelik şiddetle mücadele günü etkinliği NEVŞEHİR(MHA) Change To Change tarafından Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele gününde  farkındalık oluşturmak amacı ile bir etkinlik yapıldı. CTC Nevşehir İl Temsilcisi ve Eğitim Koordinatörü Gülderen Öztürk faaliyetlerini şu şekilde ifade etti; “CTC toplumsal sorunlara karşı kendini her daim sorumlu hisseden toplumsal bilinci yüksek bireylerden oluşuyor. Her […]

 CTC’den kadına yönelik şiddetle mücadele günü etkinliği

26.11.2021 - 11:28

Güncelleme : 26.11.2021 - 11:28

CTC’den kadına yönelik şiddetle mücadele günü etkinliği

NEVŞEHİR(MHA) Change To Change tarafından Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele gününde  farkındalık oluşturmak amacı ile bir etkinlik yapıldı.

CTC Nevşehir İl Temsilcisi ve Eğitim Koordinatörü Gülderen Öztürk faaliyetlerini şu şekilde ifade etti; “CTC toplumsal sorunlara karşı kendini her daim sorumlu hisseden toplumsal bilinci yüksek bireylerden oluşuyor. Her birimiz bu hususta bir çok alanda bireysel olarak bir çok faaliyetlerde bulunduk ,gerek gönüllü ,gerek profesyonel olarak. Şiddette bu sorunların başında. Özellikle kadına yönelen şiddet. Kadınların bilhassa ekonomik ve sosyal hayatındaki yapılacak iyileştirmeler ile şiddetin bir nebze önüne geçebileceğine inanıyoruz. Bunun için CTC ekibi olarak meslek edindirme kursları ve sosyal etkinlikler düzenleniyor” dedi.

Change To Change tarafından kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele gününde farkındalık oluşturmak amacı ile etkinlik yapıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın