Başkan Düzgün’den önemli uyarı

Başkan Düzgün’den önemli uyarı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Düzgün, 01 Aralık 2021 tarihinde başlayacak olan kış lastiği zorunluluğu uygulamasıyla ilgili önemli uyarılarda bulundu. Nevşehir Valiliğince alınan karar doğrultusunda uygulamaya aykırı hareket edenlere para cezası uygulanacağına dikkat çeken Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Düzgün, “01 Aralık 2021 – 01 Nisan 2021 […]

 Başkan Düzgün’den önemli uyarı

26.11.2021 - 12:01

Güncelleme : 26.11.2021 - 12:01

Başkan Düzgün’den önemli uyarı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Düzgün, 01 Aralık 2021 tarihinde başlayacak olan kış lastiği zorunluluğu uygulamasıyla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Nevşehir Valiliğince alınan karar doğrultusunda uygulamaya aykırı hareket edenlere para cezası uygulanacağına dikkat çeken Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Düzgün, “01 Aralık 2021 – 01 Nisan 2021 tarihleri arasında şehirlerarası yük taşımacılığı yapacak araçlar ve tüm özel araçların kış lastiği kullanma zorunluluğu Ulaştırma Bakanlığınca hazırlanan belirlenen usuller çerçevesinde 01 Aralık 2021 tarihinde yürürlüğe girecektir. Aynı tebliğin başka bir bendinde ise il sınırları içerisinde kış lastiği uygulamasının yapılıp yapılmayacağı il valiliklerinin kararıyla belirlenecek denilmiştir. Bu çerçevede Nevşehir Valiliği belirlenen tarihler çerçevesinde Nevşehir ili sınırları içerisinde kış lastiği zorunluluğu getirmiştir. Bu nedenle şehirler arası ve şehir içi yük taşımacılığı yapan araçlar ve tüm özel araçlar kış lastiği takmak zorundadırlar. Araç sahibi esnaflarımız ve vatandaşlarımızın herhangi bir yasal yaptırıma maruz kalmamaları için belirlenen şartlara uymaları gerekmektedir. Kazasız, belasız yolculuklar dilerim” dedi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın