Derinkuyu’da sokak oyunları şenliği düzenlendi

Derinkuyu’da sokak oyunları şenliği düzenlendi NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu ilçe Kaymakamı Muhammed Yılmaz “Sokak Oyunları Şenliğine” katıldı. Derinkuyu İlçesine bağlı Kuyulutatlar Köyü Şehit Erhan Karataş İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulunda yapılan Sokak Oyunları Şenliği etkinliğine katılan Yılmaz, unutulmaya yüz tutmuş oyunlarda öğrencilerle yarıştı. Şenliğe Derinkuyu İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri […]

 Derinkuyu’da sokak oyunları şenliği düzenlendi

25.11.2021 - 7:16

Güncelleme : 25.11.2021 - 7:16

Derinkuyu’da sokak oyunları şenliği düzenlendi

NEVŞEHİR(MHA) Derinkuyu ilçe Kaymakamı Muhammed Yılmaz “Sokak Oyunları Şenliğine” katıldı.

Derinkuyu İlçesine bağlı Kuyulutatlar Köyü Şehit Erhan Karataş İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulunda yapılan Sokak Oyunları Şenliği etkinliğine katılan Yılmaz, unutulmaya yüz tutmuş oyunlarda öğrencilerle yarıştı. Şenliğe Derinkuyu İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Asıl amaçlarının, öğrencileri tablet ve telefondan bir nebze uzaklaştırarak, arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmek olduğunu belirten okul müdürü Seçil Aşan; etkinlikte misket, körebe, yakan top, topaç çevirme gibi oyunlar oynanarak adeta geçmişe yolculuk yapılmasını sağladı.

Etkinlik sonrası okul müdürü Seçil Aşan etkinliğe katılan başta Derinkuyu İlçe Kaymakamı Muhammed Yılmaz olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü, şube müdürleri ve okul müdürlerine katılımları için teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın