Çiftçinin umudunu, emeğini yok etme

Çiftçinin umudunu, emeğini yok etme NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, dikkatsiz şoförlerin attığı sigara izmaritleri nedeniyle arazi yangınlarının çıktığını belirtirken, bu konuda herkesi duyarlı davranmaya davet etti. Korkmaz, “Hasat zamanı geldi, çiftçilerimizin tam bir yıl gözü gibi baktığı buğday – arpa vb. ürün tarlaları kurudu. Her yıl sigara içen dikkatsiz şoförlerin düşünmeden camdan […]

 Çiftçinin umudunu, emeğini yok etme

28.06.2021 - 10:43

Güncelleme : 28.06.2021 - 10:43

Çiftçinin umudunu, emeğini yok etme

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, dikkatsiz şoförlerin attığı sigara izmaritleri nedeniyle arazi yangınlarının çıktığını belirtirken, bu konuda herkesi duyarlı davranmaya davet etti.

Korkmaz, “Hasat zamanı geldi, çiftçilerimizin tam bir yıl gözü gibi baktığı buğday – arpa vb. ürün tarlaları kurudu. Her yıl sigara içen dikkatsiz şoförlerin düşünmeden camdan attıkları sigaralar yüzünden yüzlerce dönüm arazi, toprakta yaşayan binlerce canlı, tonlarca mahsul, Çiftçimizin umudu ve emeği kül oluyor!. Lütfen ama lütfen sigaralarınızı yola, araziye atmayın, çiftçimizin emeğini yakmayın” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın