NEVKAD ve NEVUMUT dernekleri başkanı Atlı Başkan Savran’ı ziyaret etti

NEVKAD ve NEVUMUT dernekleri başkanı Atlı Başkan Savran’ı ziyaret etti NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Kadın Derneği ve Nevşehir Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile mücadele derneği Başkanı, Nevşehir Kadın Dernek Başkanı Makbule Atlı ve NEVUMUT Derneği Başkan yardımcısı Abdulkadır Atlı ve Dernek Yönetiminde olan eğitimci Sosyolog Melek Yorgancı, Nevşehir Kadın derneği Başkan Yardımcısı ve proje koordinatörü Hazal Atlı Nevşehir […]

 NEVKAD ve NEVUMUT dernekleri başkanı Atlı Başkan Savran’ı ziyaret etti

02.03.2021 - 14:50

Güncelleme : 02.03.2021 - 14:50

NEVKAD ve NEVUMUT dernekleri başkanı Atlı Başkan Savran’ı ziyaret etti
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Kadın Derneği ve Nevşehir Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile mücadele derneği Başkanı, Nevşehir Kadın Dernek Başkanı Makbule Atlı ve NEVUMUT Derneği Başkan yardımcısı Abdulkadır Atlı ve Dernek Yönetiminde olan eğitimci Sosyolog Melek Yorgancı, Nevşehir Kadın derneği Başkan Yardımcısı ve proje koordinatörü Hazal Atlı Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ı ziyaret etti.
Nevkad ve Nevumut dernek yönetimi konuklarıyla sohbet eden Başkan Savran derneğin yapmış olduğu projelere destek vereceğini söyledi. Şehirdeki tüm STK, kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliğine büyük önem verdiklerini ifade eden Savran, “Hepimizin ortak paydası kuşkusuz Nevşehir’e hizmet etme arzusu. Bu yüzden aynı hedefe doğru hep birlikte yol almak, bizler için de büyük bir kazanç olacaktır.” dedi.
Nevumut Dernek Başkanı Makbule Atlı, dernek ve siyasi çalışmalarında kısaca bahsetti. Nevşehir Belediyesinde Meclis üyeliği yaptığını ve Ak partide Aktif çalışan olduğunu 6 bin civarı ailenin evlerine giderek sosyal incelemelerde bulunduğunu yürütmüş olduğu projelerinde yılda 2 bin 500 kişiye ulaştığını vurguladı.
Atlı yazdığı projelerin büyük ilgi topladığını ifade ederken, “Projeleri kendim ve proje yardımcım Hazal Atlı ile birlikte yazmaktayız.Yeni projemizde belediyemizin de desteğini bekleriz. Projelere Hibe desteklerini veren İçişleri Bakanlığı, Aile Sosyal Bakanlığı, Sabancı Vakfı Gençlik Spor Bakanlığı destekliyor. Eğitimin yaşı yok ve eğitim önemini son derece iyi bilen biriyim son yıllarda yürütmüş olduğumuz projeler, Nevşehir İl ve İlçelerinde büyük katılım sağlanarak, ses getiren projelerin bazıları şunlardır; “Meme Kanseri Erken Tanı Projesi”, “Kadın ve Kız Çocukları İnsan Hakları Koruması Projesi”, “Erken Evlilik Çocuk Gelinler Projesi”, “Aile İçi Şiddet”, “Kadına Şiddet” projeleri, “Minikler Adımlar Okula Yürüyor” projesi “Değerlisin Geleceğini Yok Etme” projesi .Eğitim Engel Tanımaz Projesi bu hayat senin hedef sensin projesi projeleri başarı ile yürüttük” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın