İl müdürü Polat’tan depremzede çocuklara psikososyal destek

İl müdürü Polat’tan depremzede çocuklara psikososyal destek NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat ve görevli öğretmenler, deprem bölgesindeki çocuklar için “her şart altında eğitime devam” yaklaşımıyla kurulan psikososyal destek çadırlarında yaraları sarmaya devam ediyor. Çocukların bir yandan eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilirken bir yandan da çeşitli etkinlikler düzenlenerek güzel vakit geçirmeleri sağlanıyor. Psikososyal […]

 İl müdürü Polat’tan depremzede çocuklara psikososyal destek

11.03.2023 - 12:07

Güncelleme : 11.03.2023 - 12:07

İl müdürü Polat’tan depremzede çocuklara psikososyal destek

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat ve görevli öğretmenler, deprem bölgesindeki çocuklar için “her şart altında eğitime devam” yaklaşımıyla kurulan psikososyal destek çadırlarında yaraları sarmaya devam ediyor.

Çocukların bir yandan eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilirken bir yandan da çeşitli etkinlikler düzenlenerek güzel vakit geçirmeleri sağlanıyor.

Psikososyal destek kapsamında afet bölgelerinde bulunan çocuklar için; sınıf içi zeka oyunlarından satranç ve mangala, bowling, dart, eğitsel oyunlar için istasyon malzemeleri, atlama ipleri, antrenman çubukları, Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretilen minyatür futbol kaleleri ve fileleri, futbol ve voleybol topları, forma, antrenman yeleği gibi bir çok ekipmanı konteyner kentlere teslim eden ekip tüm imkanlarıyla çocukların yanındalar.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın