Hicri yılbaşı ve Muharrem ayınız kutlu olsun

Hicri yılbaşı ve Muharrem ayınız kutlu olsun NEVŞEHİR(MHA) NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Hicri yılbaşı ve Muharrem ayının başlangıcı nedeniyle ve Muharrem ayının 10. gününde kutlanan Aşure Gününe dair bir mesaj yayımladı. Gündüzpolat, “Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sevgili torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edildiği Muharrem ayının özellikle 10. gününün de İslam âleminde ayrı bir […]

 Hicri yılbaşı ve Muharrem ayınız kutlu olsun

09.08.2021 - 11:37

Güncelleme : 09.08.2021 - 11:37

Hicri yılbaşı ve Muharrem ayınız kutlu olsun

NEVŞEHİR(MHA) NEVŞEHİR(MHA) Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Hicri yılbaşı ve Muharrem ayının başlangıcı nedeniyle ve Muharrem ayının 10. gününde kutlanan Aşure Gününe dair bir mesaj yayımladı.
Gündüzpolat, “Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sevgili torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edildiği Muharrem ayının özellikle 10. gününün de İslam âleminde ayrı bir önemi vardır. Bugün tüm İslam âleminde Aşure Günü olarak kutlanmaktadır. Muharrem ayının hepimizin, milletimizin, bütün âlemi İslam’ın her türlü kötülükten, her türlü iyiliğe, her türlü güzelliğe hicret etmesini, hicretine vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Tüm hemşehrilerimin Hicri Yılbaşını ve Aşure Gününü kutluyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın