Hacı adayları seminerde buluştular

Hacı adayları seminerde buluştular NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp İlçe Müftülüğü 2022 yılı Diyanet’e ve Özel Seyahat Acentalarına kayıt yaptıran tüm hacı adaylarının eğitim semineri ilçemizde Musalla Cami’inde gerçekleştirdi. İlçe Müftüsü İsmail Karadavut, Şube Müdürü Ahmet Tuncer, Kur’an Kursu Öğreticisi Nuran Üzel ve Doktor Mehmet İkbal Şahin tarafından verilen eğitim seminerine 22 hacı adayı katılım sağladı. 2 gün […]

 Hacı adayları seminerde buluştular

04.06.2022 - 10:48

Güncelleme : 04.06.2022 - 10:48

Hacı adayları seminerde buluştular

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp İlçe Müftülüğü 2022 yılı Diyanet’e ve Özel Seyahat Acentalarına kayıt yaptıran tüm hacı adaylarının eğitim semineri ilçemizde Musalla Cami’inde gerçekleştirdi.

İlçe Müftüsü İsmail Karadavut, Şube Müdürü Ahmet Tuncer, Kur’an Kursu Öğreticisi Nuran Üzel ve Doktor Mehmet İkbal Şahin tarafından verilen eğitim seminerine 22 hacı adayı katılım sağladı.

2 gün süren Hac Eğitim Seminerinde Hac ile ilgili değişik konularda hacı adaylarına bilgilendirmeler yapıldı. İbadet bilinci ve hac ibadeti, yolculuğa çıkmadan önce yapılması gereken maddi ve manevi hazırlıklar, birlikte yaşama bilinci, haccın hikmeti ve fazileti, hacdaki sembollerin anlamı, Kabe-i Muazzama, Hz. Peygamber, Mescid-i Nebevi ve Medine, Kadınlara özgü konular anlatıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın