logo

reklam

Türkiye – Azerbaycan kardeşlik sergisi açıldı

Türkiye – Azerbaycan kardeşlik sergisi açıldı

Türkiye – Azerbaycan kardeşlik sergisi açıldı

Uçhisar’da Azerbaycan-Türkiye kardeşlik gecesi etkinlikleri kapsamında dünyanın en yüksek peribacası olan Uçhisar Kalesinde resim sergisi açıldı.

Uçhisar Kalesinde açılan Türkiye-Azerbaycan kardeşlik gecesi etkinlikleri kapsamında açılan resim sergisine Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Azerbaycan milletvekili Ganire Pashayeva, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit ve vatandaşlar katıldı. Sergi açılışının ardından burada bir konuşma yapan Azerbaycan milletvekili Ganire Pashayeva, dünyanın en yüksek peribacasında Türkiye-Azerbaycan kardeşlik sergisini açmış olduklarından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti. Pashayeva, “ Uçhisar Belediyemizin ev sahipliğinde Azerbaycan’dan gelen iki ressam kardeşimizin Türkiye’yi hiç görmeden çizmiş oldukları resimlerin sergisini bugün burada açıyoruz. Azerbaycan’dan gelen ve ilk kez Azerbaycan dışında sergi açan bu kardeşlerimiz Türkiye’yi görmeden Türkiye’nin resimlediler. Bu demek oluyor ki orada bir köy var uzakta gitmesek de görmesek de o köy bizim köyümüzdür sözünün en güzel göstergesidir” dedi.

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan ise açıklamasında, “ Uçhisar Belediyesi olarak Uçhisar Kalemizde böylesine bir organizasyona ev sahipliği yapmış olmaktan dolayı son derece mutluyuz” şeklinde konuştu.

Uçhisar Kalesindeki sergi 31 Temmuz Salı gününe kadar halka açıktır.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.