logo

reklam
30 Temmuz 2020

Siyasilerden ve STK’lardan bayram kutlamaları

Siyasilerden ve STK’lardan bayram kutlamaları

Bayramınız mübarek olsun

NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, Kurban bayramı mesajında bu manevi günlerde Milletimizin birlik ve beraberliği uğruna canını veren aziz şehitlerimizi de andı.

Başkan Güneş, “Bayramlar birlik beraberlik ve dostluk duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir. Bayramlarımız aynı zamanda kardeşlik bilincimizi yenileme aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Bu manevi günlerde Milletimizin birlik ve beraberliği uğruna canını veren aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerini ve gazilerimizi unutmamalı küçükler sevindirilip büyüklerin hayır duaları alınmalıdır. Bu sene ne yazık ki buruk bir bayram sevinci yaşıyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de derin etkilerini yaşadığımız salgın nedeni ile bu seneki bayram kutlamalarımızda el öpmek yerine sevgimizi göstermeli kontrollü sosyal hayatı alışkanlık haline getirmeliyiz. Vatandaşlarımızdan ricam kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığı için maskesiz sokağa çıkmasınlar, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen riayet etsinler. Salgınların olmadığı bayram sevinci ve coşkusunun en üst düzeyde yaşandığı bayramlara kavuşmak temennisiyle Aziz milletimizin ve İslam Alemin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, bayramın insanlığa sağlık, mutluluk, huzur ve esenlikler getirmesini diliyorum” dedi.

 

Başkan Gülmez’den bayram mesajı

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, tüm Türk Milletinin, Nevşehir halkının, Cumhuriyet Halk Partililerin kurban bayramını kutladı.

Başkan Gülmez, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda: “Bayramlar toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz en müstesna günlerdir. Bu mübarek Kurban Bayramının anlamına uygun bir hoşgörü ve barış ortamı içerisinde geçirilmesini diliyorum. Türk milletinin ve tüm İslam aleminin, Nevşehir halkımızın ve partililerimizin Kurban Bayramını kutlar, hep birlikte, el ele, gönül gönüle herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı ve esenlik dolu bir bayram temenni ediyorum”diye konuştu.

 

Bayramlar milli ve manevi hislerin yeşerdiği müstesna günler

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, Bayramların insani, milli ve manevi değerlerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günler olduğunu ifade etti.

Kurban Bayramının cömertliğin, rahmetin ve bereketin bol olduğu, dargınlık ve kırgınlıkların unutulup milletin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği ve gönül birliği oluşturduğu dini bayramlarımızdan olduğuna dikkat çeken MHP İl Başkanı İlhan Kaya, “Bu özel günler, herkesin birbirini sevgi ve samimiyetle kucaklaması, iyiliklere, güzelliklere, hayırlara yaklaşmak için bir fırsat görülmeli ve iyi değerlendirilmelidir. Bayram nedeniyle artacak olan trafik yoğunluğundan dolayı Trafiğe çıkacak sürücülerimizin trafik kurallarına uyacağına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, acı ve hüzünden uzak bir bayram temenni ediyorum. İslam Aleminin Kurban Bayram’ını kutluyor; barış, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmayı esas alan nice bayramlar diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

Her şeyden önce sağlıklı bir bayram olsun

NEVŞEHİR(MHA) Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, kurban bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “İnsanlarımız arasında kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine, sevinç ve kederlerin paylaşılarak milletçe el ele, gönül gönüle, dirlik ve düzenliğimizin devamına vesiledir. Kısacası Bayramlarımız millet olma şuurumuzun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Kurban Bayramının insanlığa, ülkemize ve halkımıza barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Bu duygularla, halkımızın, mübarek Kurban Bayramını içtenlikle kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde, nice huzurlu günlere hep birlikte ulaşmayı temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Kurban bayramımız hayırlara vesile olsun

NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm Müslümanların, Nevşehir halkının ve eğitimcilerin bayramını kutladı.

Çiftci, “Bayramlar dini ve toplumsal değerlerin yoğun olarak hissedildiği, birlik ve beraberliğin, barışın, huzurun ve yardımlaşmanın yoğun yaşandığı özel günlerdir. Kurban bayramının başta ülkemiz olmak üzere bütün dünyada barış ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın kurban bayramını kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

 

Tüm İslam Alemine sağlıklı ve huzurlu bir bayram diliyorum

NEVŞEHİR(MHA) İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ve Milli İrade Platformu Sözcüsü Mustafa Özdemir, tüm İslam Alemine sağlıklı ve huzurlu bir bayram diledi.

Özdemir, “Yardımlaşma ve dayanışma ruhunun en güzel örneklerinin sergilendiği, millî ve manevî ortak değerlerimizin canlandığı, milletçe kenetlenmemizi sağlayan bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın huzurunu, mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Bayramlar karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği; dargınlıkların unutulduğu, paylaşmanın arttığı, toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaştığı, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı çok özel günlerdir. Gelin bu özel günde, Kovid-19 salgınının azalarak da olsa devam etmekte olduğunu unutmadan; maske, sosyal mesafe ve temizliğe de azami oranda dikkat ederek Kurban Bayramının sevincini hep birlikte paylaşalım. Millet olarak paylaşmanın ve bununla beraber Kovid-19’la mücadelenin de en güzel örneğini herkese gösterelim. Kovid-19 salgının başladığı andan bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devletimizin ve hükümetimizin aldığı önlemlere uyan, Kurban Bayramı süresince de gereken hassasiyeti gösterecek olan tüm halkımızın sabırları ve anlayışları için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlarken; mübarek Kurban Bayramının ülkemize,tüm dünya ülkelerine huzur, barış ve adalet getirmesini temenni ediyor; bu vesile ile aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize de sağlıklı, uzun bir ömür diliyor, selâm ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

Başkan Çalışkaner’den bayram kutlama mesajı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mahmut Çalışkaner, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Çalışkaner, “Toplum hayatında huzur, yardımlaşma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Biz birlikte üzülür, birlikte seviniriz.
Biliriz ki, bayramlar dayanışmadır. Biliriz ki, bayramlar kardeşliktir. Birliktir. Biliriz ki, bayramlar acılarımızı yüreğimize gömerek sevinçlerimizi, mutluluklarımızı paylaşarak kucaklaşmaktır. İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı bu bayramda sağlanacak hoşgörü ortamının hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Bayramlar bizi biz yapan değerlerimiz, zenginliğimizdir

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, kurban bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; “Bayramlar, bizi biz yapan, geleceğe taşıyan temel değerlerimiz ve zenginliklerimizdendir. Milli ve dini duyguların, inançların örf ve adetlerin sergilendiği bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günlerdir. Dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, yardımlaşma ve dayanışma içinde bulunmamızı sağlayarak birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sunan Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Bayram günlerinde, aile büyüklerimizi, yakınlarımızı, komşularımızı ziyaret etmek, bayramı bayram yapan en önemli değerlerdendir. Coşkulu bayram günlerinin yerini hüzün ve kederin almaması için maske, fiziki mesafe, hijyen kurallarına riayet etmeyi unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Mübarek Kurban Bayramının ülkemize ve aziz milletimize huzur, sağlık ve mutluluk getirmesi temennisiyle, değerli vatandaşlarımızın bayramını en kalbi duygularla tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

 

UTEF İl Başkanı Yurtseven’den bayram mesajı

NEVŞEHİR(MHA) UTEF İl Başkanı ve Kapadokya Bedensel Engelliler ve Özürlüler Derneği Başkanı Mehmet Yurtseven, mübarek kurban bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Bayramlar, günlük yaşantımızın getirdiği tüm zorluklara rağmen her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı, yetimlerin ve buruk gönüllerin iyileştirildiği; fakir-fukaranın aranıp gözetildiği; muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı; çocukların sevindirildiği; dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği; sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının en yoğun şekilde yaşandığı günleri ifade eder. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının ülkemize ve milletimize huzur ve barış getirmesi dileklerimle, Kurban Bayramınızı içtenlikle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” diye konuştu.

 

Bayramlar birlik ve beraberliğin pekiştiği kutsal günler

NEVŞEHİR(MHA) Hak-İş Nevşehir İl Başkanı M. Fatih Mutlu, bayramların sevincin ve mutluluğun ulusça paylaşıldığı, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu, dargınların barıştığı, birliğin ve dayanışmanın pekiştirildiği kutsal günler olduğunu belirtti.

Mutlu, “Sosyal yönü çok güçlü olan kurban ibadetinin; asırlardan beri yoksulları kollayan ve gözeten, paylaşımda dengeyi sağlayan bir işlevi bulunmaktadır. Karşılıklı sevgi ve saygıyla; bir arada yaşamanın, birlikte geleceğe yürümenin muazzam cazibesi çerçevesinde bu zamana kadar hep beraber kutladığımız bayramları, ayrışmaya ve bölünmeye geçit vermeden yine bir bütün olarak bundan sonra da kutlayacağımızı biliyor ve buna sonuna kadar inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Kurban Bayramının Türk-İslam âlemine huzur, saadet ve güzellikler getirmesini diliyor, Yüce Türk Milletinin, üyelerimizin Mübarek Kurban Bayramını kutluyor, şahsım ve yönetim kurulum adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Başkan Gülen’den bayram mesajı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İçin Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Cengiz Gülen, bayram dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında; “Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. Her türlü dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, sevinç ve mutluluğun Milletçe yaşandığı bayram günlerini eş, dost ve akrabalarımız ile yaşamak, yardıma muhtaç ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yanında olmak, inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir. Vatandaşlarımızın, Kurban Bayramını rahat, güvenli ve huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri almış bulunmaktayız. Sağlık, esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı, kesilen kurbanlar ve edilen duaların kabulünü Yüce Allah’tan diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Kurban Bayramı tüm İslam Alemine hayırlara vesile olsun

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, kurban bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin hâkim olduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın en yoğun şekilde yaşandığı müstesna günlerden birisi olan Kurban Bayramına, milletçe, huzur ve güven içinde ulaşmanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için büyük fedakârlıklarda bulunmuş çok kıymetli şehit ailelerimizi ve kahraman gazilerimizi böylesine anlamlı günlerde ve her zaman hatırlamak, ayrıca hasta ve yardıma ihtiyacı olanları hatırlamak ve onlara karşı görevlerimizi yerine getirmek büyük önem taşımaktadır. Koronavirüs salgınıyla mücadelemizde özellikle bayram münasebetiyle dost ve akraba ziyaretlerine bir süreliğine ara vermemiz, belirlenen yerlerde ve kurban kesim yerlerinde bulunduğumuz süre içerisinde de sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uymamız, hem kendi sağlığımız hem de toplumumuzun sağlığı açısından önem arz etmektedir. Her günümüzün bayram sevinci içerisinde geçmesi, nice bayramların hep birlikte yaşanması dileğiyle, bütün şehit ailelerimizin ve gazilerimizin, Nevşehirli hemşerilerimizin, İlimizde görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımın, basın mensuplarımızın mübarek Kurban bayramını tebrik eder, bayramımızın ülkemize ve bütün İslam âlemine hayırlara vesile olması temennisiyle, sevgi ve saygılar sunarım” dedi.

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.