logo

reklam
16 Temmuz 2019

Şehidin ismi parka verildi

Şehidin ismi parka verildi

Şehidin ismi parka verildi

NEVŞEHİR(MHA) 15 Temmuz 2016’da FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından, Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığına gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit düşen Avanoslu polis memuru Demet Sezen’in adının yaşatılması için, Orta mahalle Kızılırmak kenarında bulunan parka “Şehit Demet Sezen Kültür ve Spor Parkı” adı verildi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde, Avanos Kaymakamlığı ve Avanos Belediyesince organize edilen törenle, belediye tarafından yaptırılan, Orta Mahalle Kızılırmak kenarındaki parka “Şehit Demet Sezen Kültür ve Spor Parkı” adı verildi.

Törene; Nevşehir Vali Yardımcısı Hasan Erkal, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, Avanos Cumhuriyet Savcısı Mert Gözübüyük, Avanos Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Remzi Güven, Nevşehir ve Avanos’tan daire müdürleri, Belediye birim müdürleri,  ile Polis memurları ve Şehit Demet Sezen’in Avanos’ta bulunan yakınları katıldı.

Törende, Şehit Demet Sezen’in hayatı hakkında bilgiler verildikten sonra, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Avanos İlçe Müftüsü Mehmet Fidan tarafından yapılan duanın ardından parkın gezilmesinin ile tören sona erdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.