logo

reklam
08 Haziran 2018

Karne sadece öğrencinin değil, hepimizin

Karne sadece öğrencinin değil, hepimizin

Karne sadece öğrencinin değil, hepimizin

NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl ilçe milli eğitim müdürü Uğur Çatkılı eğitim öğretim döneminin sona ermesi dolayısıyla yaptığı açıklamada öğrencilere verilen karnenin sadece öğrencinin değil, ailenin, öğretmenlerin ve idarecilerin de karnesi olduğunu dile getirdi.

Çatkılı; “Sevgili öğrenciler, kıymetli velilerimiz, idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz. Verimli, özverili ve sorumluluk duygusu içerisinde 2017-2018 eğitim öğretim yılının tamamladık.

Değerli meslektaşlarım, Sizler toplumun öncüsü, geleceğin gönüllü mimarlarısınız. Bu kutsal mesleği sabırla ve büyük bir özveri ile yerine getirdiğiniz ve emekleriniz için teşekkür ediyorum. Birlikte yapacağımız daha çok işimiz var ve beklentileri boşa çıkarmayacağınıza da inanıyorum. Bu büyük fedakârlığı karşılıksız yapabilecek tek meslek olan öğretmenlik, topluma yön verdiği gibi örnek de teşkil eder. Bu mesleği bihakkın yerine getirdiğimizde misyonumuza ulaşmış olacağız. Kıymetli veliler, eğitimde, okul ile aile iç içe olmalı ki birlikte daha iyi neticeler alınabilsin. Bu işler de sizsiz olmaz.  Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sevgili Öğrenciler, Yıl içerisinde çokça okudunuz, yazdınız ve dinlediniz. Tatili, dinlenmeyi hak ettiniz. Tatili dinlenme ve kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirin. Unutmayalım ki giden zamanı geri getiremeyiz. Karne sadece öğrencinin değil, okul idaresinin, öğretmenin, ailenin kısaca hepimizindir.  Hepimiz kendimizi sorumlu hissetmeli, eksikliklerimiz varsa el birliği ile tamamlamalıyız. Biraz özen ve kararlılıkla her zorluğun aşılacağına inanıyor ve sizlerden umutlu olduğumu tekrar belirtmek istiyorum. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, keyifli bir tatil geçirmelerini diliyorum” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.