logo

Hiç şık olmadı

Hiç şık olmadı

Hiç şık olmadı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de özellikle devlet büyüklerinin, siyasi parti liderlerinin ağırlandığı programlarda ne yazık ki birçok kez basın yayın kuruluşu mensuplarının görmezden gelindiğine şahit olduk, olmaya da devam ediyoruz. Benzer bir talihsizlik bu kez hafta sonunda Jandarma sosyal tesislerinde de yaşandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Nevşehir Protokolünün ağırlandığı sosyal tesislerde gazetecilere bir yer ayırmayı düşünemeyen sosyal tesisin yetkilileri, bir görevlinin “Gazetecilere yemek vermeyin, davetlilere verin” ifadesiyle de doğrusu üzdü.

Durumdan haberi olan tesis yöneticileri daha sonradan durumu toparlamaya çalışsalar da amacı yemek değil, görevini (haberini) yapmak olan gazetecilerin ister istemez tepkisine neden oldu.

Söz konusu programda Bakan ve beraberindeki heyeti takip edip, haber yapmak için orada bulunan gazetecilerin böylesine talihsiz bir tavırla karşı karşıya kalması karşısında tesis yöneticilerinin tesiste görev yapan kişilerin gazetecilere nasıl davranacağını da izah etmeleri gayet yerinde olurdu. Gazeteciler kimseden bir ayrıcalık istemiyor. Ancak gazetecilerin de kamu yararına çalıştığı, o tesise gideyim de yemek yiyip keyfime bakayım diye orada bulunmadığı gözden kaçırılmamalı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.