logo

37 TEOG ŞAMPİYONUNA ÖDÜL TÖRENİ

37 TEOG ŞAMPİYONUNA ÖDÜL TÖRENİ

Altınyıldız İlköğretim kurumu 8.Sınıf öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı Ortak Sınavlar 2.TEOG’da 498 öğrenci 100 tam puan alarak ve 37 Türkiye 1.liği kazanarak yine kırılması zor bir rekora imza attılar. 2017 TEOG sınavında Türkiye birincisi olan 37 Öğrencimize madalya  ve onların bu başarısındaki en büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize yapılan törenle çiçek verildi.

LGS,OKS,SBS ve TEOG da Nevşehir’in yıllardır en başarılı okulu olan toplamda 25 Türkiye birinciliği kazanan Altınyıldız İlköğretim Kurumu resmi olmayan rakamlara göre 2017 2.TEOG sınavlarında 37 TÜRKİYE 1.liği daha kazandırarak  toplamda 62 TÜRKİYE 1.liği ile yine Türkiye’nin en başarılı okullarından biri olduğunu tekrar ortaya koymuştur.

26-27 Nisan Tarihlerinde yapılan 2.TEOG sınavlarında resmi olmayan sonuçlara göre;

Türkçe dersinden   91 Altınyıldızlı öğrenci

Matematik dersinden 68 Altınyıldızlı öğrenci

Fen Bilimleri dersinden 78 Altınyıldızlı öğrenci

İnkilap Tarihi dersinden 97 Altınyıldızlı öğrenci

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 71 Altınyıldızlı öğrenci

İngilizce dersinden 93 Altınyıldızlı öğrenci soruların tamamını doğru cevaplamış ve toplamda 498 öğrenci 100 tam puan almaya aday olmuştur..

1.ve 2. TEOG sınavlarının toplamında ise 780 öğrenci 100 tam puan almaya ve 37 Altınyıldızlı Türkiye 1.si olmaya hak kazanmışlardır.

Yapılan törende konuşan Okul müdürü Sayın Mehmet Eravcı ‘Biz bu kurumda geleceğin yöneticilerini, liderlerini yetiştiriyoruz. Sizlerin gelecekte bu ülkeyi yönetecek insanlar olacağınızdan en ufak bir şüphem yoktur.Başarılarınızın devamını diliyorum.’ dedi.

Başarı ve disipline dayalı okul kültürüyle öğrencilerinin ve velilerinin,destekleriyle eğitim alanında Türkiye’nin en başarılı eğitim kurumları arasında haklı yerini alan Altınyıldız İlköğretim Kurumunun  başarılarında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.