logo

ALTINYILDIZDAN BÜYÜK KÜLTÜR HİZMETİ

ALTINYILDIZ 4.KİTAP OKUMA YARIŞMASI YAPILDI 

37 ORTAOKULUN YARIŞTIĞI, KAYBEDENİN OLMADIĞI ETKİNLİK ŞENLİK HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ.

 

Özel Altınyıldız Koleji’nin düzenlemiş olduğu 4.Nevşehir Geneli 8.Sınıflar Kitap Okuma Yarışması 11.02.2018 Çarşamba günü tarihinde gerçekleştirilmiştir.

 

“Okumak; hayatı anlamak,başkalarının deneyimlerini paylaşarak kendimize olabilecek en doğru yolu çizmek ,geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmaktır.

Abideler yıkılır, milletler kaybolur,medeniyetler büyür ve ölür;fakat bütün medeniyetlerin tekrar tekrar nasıl ortaya çıktıklarını gösteren kitapların dünyası hala yazıldıkları gün kadar taze yazarlarının sözleri yazıldıkları gün kadar çarpıcıdır.

Altınyıldız Eğitim Kurumları tarafından gelenekselleştirilen ve bugün 4.sü  gerçekleştirilen “İl Geneli 8.Sınıflar Kitap Okuma Yarışması” büyük ilgi görmüştür.

Kuruluşunun 20.yılını kutlayan Altınyıldız Eğitim Kurumları, hayatın her alanına dokunarak gençlerin gelişimini bir bütün olarak sağlamayı misyon edinmiş bu amaç doğrultusunda pek çok sosyal, kültürel ve sportif faaliyetin içerisinde yer almıştır.

Nevşehir genelindeki bütün 8.sınıflar arasında, dikkatleri yazarlara ve kitaplara çekmek, kitap okumaya olan ilgiyi arttırmak, öğrencinin kendine güven duygusunu geliştirmek, öğrenciye okulunu temsil etme bilincini kazandırmak, bu yarışmayı planlarken okulumuzun temel hedefi olmuştur.

Bu yılki yarışmamızda öğrencilerimize “Osmancık”,”Uluç Reis”,”Yaban” adlı eserlerden sorular sorulmuştur.

Her kitaptan 10’ar soru toplamda 30 soru sorulmuştur.

Yarışmaya Nevşehir merkez ilçe ve kasabalardan 37 okul müracat etmiştir.Katılan okullar Osmancık , Uluç Reis ve Yaban kitaplarından 10’ar soru olmak üzere toplamda 30 soru sorulmuştur.Bu sorular sonunda 25 soruya doğru cevap veren DERİNKUYU ŞEHİT SELÇUK KARABAKLA ORTAOKULU 1. , 24 soruya doğru cevap veren H. LÜTFİ PAMUKÇU ORTAOKULU 2. , 23 soruya doğru cevap veren 75.YIL ORTAOKULU 3. olmuştur.

Ödül törenine Genel Müdür Serhat İĞDECİ, Lise Müdürü Özkan KILINÇ, okul müdürleri, yöneticiler ve öğretmenler katılmıştır.

1.,2. ve 3. olan okullarımıza altın, ayrıca yarışmaya katılan bütün öğrencilere ve danışman öğretmenlerine “Plaket”,”Başarı Belgesi” ve “Kitap” hediye edilmiştir.

Etkinlik sonrası katılımcılara Altınyıldız Lise Kampüsünde öğle yemeği ikram edilmiştir.

Böyle bir yarışmayı düzenleyen Nevşehir genelindeki bütün okullarda öğrencileri okumaya sevk eden Özel Altınyıldız Koleji olarak yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

4.NEVŞEHİR GENELİ 8.SINIFLAR KİTAP OKUMA YARIŞMASI
DERECEYE GİREN OKULLAR
  OKUL ÖĞRENCİLER DANIŞMAN ÖĞRETMEN OKUL MÜDÜRÜ
İL BİRİNCİSİ DERİNKUYU ŞEHİT SELÇUK KARABAKLA ORTAOKULU BETÜL KARA MEHTAP YILDIRIM FİKRET SARI
GÜLHAN KIZILTEPE
İREM BETÜL BEDEL
İL İKİNCİSİ H. LÜTFİ PAMUKÇU ORTAOKULU GAMZE OLGAÇ  FATMA YALÇIN HARUN ÖCAL
ECE KAYA
AYBALA KÖKŞEN
İL ÜÇÜNCÜSÜ 75.YIL ORTAOKULU SUDE PINAR TOPRAK HÜMEYRA AKÇİL TAHSİN GEDİK
NUR BANU TÜKEL
FATMANUR GÜLEÇ
YARIŞMAYA KATILAN ORTAOKULLARIMIZ
1 ALİ BARAN NUMANOĞLU ORTAOKULU ALİMCAN DEMİRCAN EBUBEKİR OKAN İSRAFİL SARIKAYA
SÜLEYMAN MUTLU
 İREM GÜRBÜZ
2 NEVŞEHİR ATATÜRK ORTAOKULU MEHMET ALİ KAYGISIZ HASAN YAYAN MURAT ÖZDEMİR
SİNEM YURDUSEV
GÜLTEN FEYZA NUR AYDIN
3 ÇAT 15 TEMMUZ DİRİLİŞ ORTAOKULU ZAZLI KARATAŞ KÜBRA ARITÜRK HASAN KOCAMAZ
ELİF TEKİN
GÜLNEHAR YAVUZ
4 D.İ.P ÖZNUR GÜNEŞ NİLGÜN DİLDÖKEN İBRAHİM ŞANLIBABA
BEYZA ODUNCU
ABDÜLKERİM DEMİR
5 KAVAK ORTAOKULU FATMA ŞAHİN GÖKHAN ÖÇALDI FEDAKAR KOÇAK
ESRA DURSUN
İREM BAŞER
6 MİHRİBAN EMİN GÜNEL ORTAOKULU NİSA TAYYAR BAHRİ SOYLU MUSTAFA ÇİFTÇİ
KÜBRA BIYIKLI
AYSİMA DEMİRDÖĞEN
7 ALPARSLAN ORTAOKULU BÜŞRA KARADENİZ HASAN AY MUSTAFA ÇİFTÇİ
RÜVEYDA COŞKUN
EZGİ ÖZKAN
8 DERİNKUYU MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU KEVSER BOSTAN GÖKHAM GÖKSU NURİ ÇATİN
FATMA NUR HAMURCU
ŞERİFE ŞENGÜL
9 23 NİSAN ORTAOKULU EMİRHAN ULUÇAY RABİA ÇELEBİ SUNAT YAŞAR ALTUNER
SELİNAY DİNÇER
SEMANUR DEMİR
10 SULUSARAY İMAMHATİP ORTAOKULU RÜMEYSA DÜZGÜN AYŞE GÜRDAL SERVET BOZKURT
SEVİLAY SARI
ŞEYMA GÜVEN
11 İSTİKİLAL ORTAOKULU ŞERİFE ER NURAN KILIÇ CELAL MAMAK
FUNDA RABİA KAPLAN
RABİA AYDOĞDU
12 KAYMAKLI ATATÜRK ORTAOKULU DEMET YARDIMCI YASİN ARIK İRFAN AÇIKGÖZ
ELİF SENA ÇELİK
ELİF AYDIN
13 NAR FİKRET AKTEKİN ORTAOKULU AYŞENUR ÜZÜMCÜ HATİCE OSMANOĞLU RAMAZAN YEŞİL
MUHAMMET SAFİ TERZİOĞLU
ÖZGE ZEYNEP AKDEDE
14 ÜRGÜP MEHMET DİKER ORTAOKULU SEVDEGÜL BÜLBÜL ESRA ÖZ BADEGÜL EREL
TUĞÇE KESKİN
SEMİHA ŞAHİN
15  MEHMET AVLANMAZ İMAM HATİP ORTAOKULU YUNUS ERASLAN FATİH TOLGA DEMİRSES İBRAHİM BAŞARAN
MUHAMMED EMİN KOÇAK
AHMED SACİD YURTTUTAN
16 GÖRE ORTAOKULU İREM GÜNDOĞDU NURHAN MAMAK LEVEN ATİK
FATMANUR GÜNEY
AYBÜKE UĞURLU
17 YUNUS EMRE İMAM HATİP ORTAOKULU ŞERMİN NUR TEKİN HAKKI YILDIRAN ORHAN KILINÇ
GAMZE ŞENÖZ
İBRAHİM YİĞİT
18 GAZİ OSMAN PAŞA ORTAOKULU GİZEM EZGİ TAŞKIN SERDAR DURAN SEYİT KARADENİZ
CEYLİN SEÇGELER
ERAY ÖĞÜTALAN
19 DERİNKUYU İMAM HATİP ORTAOKULU BEYZA ÇAKIR ALİ TARIMCI MEHMET KARAŞAHİN
HAVVA SIRAKAYA
MUSTAFA ÇAVDAR
20 MUSTAFA VELİ HALICI İMAM HATİP ORTAOKULU AMİNA KILIÇASLAN ONUR TEKİN MUSTAFA FİDAN
ŞEVVAL GÜVEN
ESRA MUTLU
21 GÖYNÜK ORTAOKULU İLKNUR YILDIRIM NURAY AÇIKGÖZ MUSTAFA SÖNMEZ
REYHAN YUVALLI
OSMAN AYDIN
22 ÜRGÜP ATATÜRK ORTAOKULU SEVİLAY DEMİR MEHTAP ALTUNTAŞ YUSUF KABLAN
SILA ÇİL
BENGİSU KESKİN
23 AVANOS MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU SERA TOK MERYEM ÖNEY ALİ BAĞ
EMİRHAN PİŞKİN
ECEM KÜÇÜK
24 YAVUZ SULTAN SELİM HAN ORTAOKULU AZMİ EREN DEMİR VELİ AY İBRAHİM PALANCI
AYŞE SENA DEMİR
AYŞENUR CEYLAN
25 ÖZYAYLA ORTAOKULU RABİA BOZKUŞ FATİH DOĞAN ALİ ÇELİK
YASEMİN ÖZTÜRK
YASEMİN BOZDEMİR
26 AVANOS İMAM HATİP ORTAOKULU MİRAY EVLİCE DUYGU ARSLAN  
EBRAR BEYZA AYHAN
SELİN KART
27 ACIGÖL 4 TEMMIUZ ORTAOKULU ESMA KARAGÜR YASİN DİRİKOÇ YAŞAR UZ
RÜMEYSA KURŞUN
YUSUF CİHAN TEKEÇ
28 MAHMAT ŞEHİT MURAT KOÇ ORTAOKULU MİHRİBAN ÇETİN MEHMET YAŞAR İNCE HÜSEYİN TAŞKESEN
AYŞE DENİZ
SULTAN TÜRKOĞLU
29 ÜRGÜP ŞEHİT POLİS FEVZİ BAŞARAN ORTAOKULU HATİCE TOYBIYIK GÜLHAN YILDIZ HASAN DURAN
ALİ EREN GÜLAL
MAKBULE İREM BERBER
30 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İMAM HATİP ORTAOKULU ASLI BAYAR FERAT ÖZCAN SAİT GENÇ
MELİKE ULAŞ
FİRDEVS ATİK
31 UÇHİSAR HAYDAR ÇANKAYA ORTAOKULU ZEHRA ÇELİK LEYLA TURGUT FATİH ARIKAN
BETÜL ÖRLÜ
SÜMEYYE AVAN
32 AVANOS AHMET ERGÜN ORTAOKULU BAHADIR OKURGAN   ENGİN EVNİ
SILA SÜRMELİ
DENİZ KÜÇÜK
33 MEHMET GÜLEN ORTAOKULU AYŞE RÜVEYDA ÇİFTÇİ ASLI BAĞASI ENDER KAŞ
SÜEDA KARATAŞ
ZEYNEP BATIR
34 ÇAKILLI ŞEHİT KASIM POYRAZ ORTAOKULU CEREN POYRAZ OSMAN YALÇIN HASAN HÜSEYİN GÜLMEZ
SÜMEYYE ALTUN
YELİZ POYRAZ

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.