Evlerinde hamak yaparak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar

Evlerinde hamak yaparak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar NEVŞEHİR(MHA) Bugüne kadar Acıgöl halkı ve bilhassa Acıgöl kadınlarını meslek sahibi yapma ve onların ev ekonomisine katkıda bulunma adına açılan en son kurs Makrome Örgü Yapımı Kursu oldu. Acıgöl Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan  Makrome Örgü Kurslarına katılan kadınlar, pandeminin tam kapanma döneminde evlerinde hamak yaparak aile bütçelerine […]

 Evlerinde hamak yaparak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar

24.05.2021 - 10:46

Güncelleme : 24.05.2021 - 10:46

Evlerinde hamak yaparak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar

NEVŞEHİR(MHA) Bugüne kadar Acıgöl halkı ve bilhassa Acıgöl kadınlarını meslek sahibi yapma ve onların ev ekonomisine katkıda bulunma adına açılan en son kurs Makrome Örgü Yapımı Kursu oldu.

Acıgöl Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan  Makrome Örgü Kurslarına katılan kadınlar, pandeminin tam kapanma döneminde evlerinde hamak yaparak aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

İstanbul’da faaliyet gösteren İpek Hamak firması aracılığıyla tüm hamak malzemeleri kadınlara ulaştırılıp, kadınlar tarafından  yapılan hamaklar firma tarafından  teslim alınarak Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırılıyor.

Değişik model, boy ve ebatlarda yapılan hamaklara  talebin artmasıyla Acıgöl Halk Eğitim Merkezi tarafından kadınlar için yeni kursların açılması planlanıyor.

Acıgöl Kaymakamı Salih Kaya, “Kurslara katılmak isteyen kadınları Acıgöl Halk Eğitimi Merkezine bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın