Ekmeklik buğday tohumu dağıtıldı

Ekmeklik buğday tohumu dağıtıldı NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünün Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında buğday üretiminin geliştirilmesi amacıyla ilimizde patates siğili sebebiyle karantinada bulunan alanlar başta olmak üzere %75 i hibeli Halis Buğday Çeşidinin Vali İnci Sezer Becel ve Nevşehir Milletvekilleri Ecz. Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe’nin destekleriyle 200 ton, […]

 Ekmeklik buğday tohumu dağıtıldı

30.09.2021 - 14:17

Güncelleme : 30.09.2021 - 14:17

Ekmeklik buğday tohumu dağıtıldı

NEVŞEHİR(MHA) Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünün Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında buğday üretiminin geliştirilmesi amacıyla ilimizde patates siğili sebebiyle karantinada bulunan alanlar başta olmak üzere %75 i hibeli Halis Buğday Çeşidinin Vali İnci Sezer Becel ve Nevşehir Milletvekilleri Ecz. Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe’nin destekleriyle 200 ton, sertifikalı 1. sınıf ekmeklik buğday tohumunun dağıtımı gerçekleştirildi.

Bölgemizde soğuğa ve yatmaya dayanıklı yerli buğday tohumlarının ekiliş alanlarının artması çiftçilerimize üretimde önemli katkı sağlayacak.

1. sınıf ekmeklik yerli tohum ekilişleri ile ilimizde protein oranı yüksek, kaliteli buğday üretiminin arttırılması ve yerli tohum ekilişleri ile üretimin teşvik edilmesi hedefleniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın