Eğitim temalı uluslararası kısa film yarışması başladı

Eğitim temalı uluslararası kısa film yarışması başladı NEVŞEHİR(MHA) Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Eğitim Temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması başladı. Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığından yapılan açıklamada; “2014 yılında “Öğretmen” temasıyla başladığımız, daha sonra “Örgütlenme” ve “Vefa” temasıyla devam ettirdiğimiz, 2017 yılında aldığımız bir kararla “Eğitim” temasında sabitlediğimiz yarışmamızı geçen yıl itibarıyla uluslararası boyuta taşımış bulunmaktayız. Eğitim […]

 Eğitim temalı uluslararası kısa film yarışması başladı

14.06.2022 - 12:03

Güncelleme : 14.06.2022 - 12:03
  1. Eğitim temalı uluslararası kısa film yarışması başladı

NEVŞEHİR(MHA) Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Eğitim Temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması başladı.

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığından yapılan açıklamada; “2014 yılında “Öğretmen” temasıyla başladığımız, daha sonra “Örgütlenme” ve “Vefa” temasıyla devam ettirdiğimiz, 2017 yılında aldığımız bir kararla “Eğitim” temasında sabitlediğimiz yarışmamızı geçen yıl itibarıyla uluslararası boyuta taşımış bulunmaktayız.

Eğitim alanındaki farklı perspektifleri sanatla buluşturmayı, eğitime uluslararası platformda sinemanın etkileyici diliyle dikkat çekmeyi, eğitim süreçlerinde yaşananları, eğitimin önemli ve özel taraflarına odaklanacak hikâyeleri ortaya çıkarmayı; uluslararası eğitim sendikalarıyla çalışma alanlarımızı genişletmeyi, iş birliğimizi güçlendirmeyi, eğitim konusunda sanatsal bir faaliyet icra etmeyi hedefliyoruz.

Farklı dil, kültür ve tecrübelerden en iyilerin seçileceği yarışmada birinci olacak esere 20 bin TL, ikinciye 15 bin, üçüncüye ise 10 bin TL ödül verilecek. Ayrıca, jüri tarafından sanatsal açıdan amaca uygun, ödüle layık görülecek bir esere Mehmet Akif İnan Özel Ödülü (6 bin TL); eğitime emek veren, eğitim süreçlerinde aktörlük yapan, eğitimcilerin gözüyle çekilmiş bir esere ise Erol Battal Sendikal Kadraj Ödülü (5 bin TL) verilecek.

Yarışmaya katılacak filmler kurmaca dalında olacak ve süresi 10 dakikayı geçmeyecek.

Son başvuru tarihi 17 Mart 2023 olan yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, ödül töreni tarihi ve yarışma jürisi daha sonra kamuoyuyla paylaşılacak” denildi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın