Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir geneli ortaokul öğrencileri arasında Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen “Cemil Meriç Kısa Öykü Yazma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerin ödülleri Milli Eğitim Müdürü Murat Demir tarafından verildi. Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Muhammet Orçin öğrencilerin öykü yazma becerilerine katkı sağlamak, Türkçeyi yazım kurallarına […]

 Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

04.06.2021 - 12:19

Güncelleme : 04.06.2021 - 12:19

Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir geneli ortaokul öğrencileri arasında Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen “Cemil Meriç Kısa Öykü Yazma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerin ödülleri Milli Eğitim Müdürü Murat Demir tarafından verildi.

Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Muhammet Orçin öğrencilerin öykü yazma becerilerine katkı sağlamak, Türkçeyi yazım kurallarına uygun olarak kullanmalarını geliştirmek, öğrencilerin kendine güvenini sağlamak ve farklı okulları bir sanat etkinliğinde buluşturmak amacıyla düzenledikleri yarışmaya 8 okuldan 24 eserin katıldığını belirtti.

Yarışmaya katılan tüm eserlerin sahiplerine katılım belgesinin verildiği yarışmada dereceye giren öğrencilerimizin ödüllerini takdim eden Milli Eğitim Müdürü Murat Demir “Öğrencilerimizin ufkunu açacak yarışma ve etkinlikleri çok önemsiyoruz. Bu etkinlikler onların kişisel gelişimine katkı sağlayarak kendilerine güvenlerini artıracak ve güzel bir anı olarak hatırlarında kalacaktır. Öykü yazma yarışması çok iyi düşünülmüş bir faaliyet, bu yarışmaları yaygınlaştırmalı ve Türkiye geneli bir yarışma haline getirmeliyiz. Yarışmayı düzenleyen Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi idareci ve öğretmenlerine, yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve danışman öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

“Cemil Meriç Kısa Öykü Yazma Yarışması”nda dereceye giren öğrenciler ve ödülleri şu şekilde:

  1. Zişan Çiftçi-Özel Altınyıldız Ortaokulu/500 TL
  2. Asude Meryem Yakut-23 Nisan Ortaokulu/400 TL
  3. Bedri Top-Avanos Ahmet Ergün Ortaokulu/300 TL

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın