Cumhuriyet Şanlı bir kazanım

Cumhuriyet Şanlı bir kazanım NEVŞEHİR(MHA) CHP eski merkez ilçe yöneticisi Taylan Şimşek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde esarete, dayatmalara ve işgale boyun eğmeyen Türk Milletinin, bağımsızlığına kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığı, tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü coşkuyla idrak […]

 Cumhuriyet Şanlı bir kazanım

29.10.2022 - 11:11

Güncelleme : 29.10.2022 - 11:11

Cumhuriyet Şanlı bir kazanım

NEVŞEHİR(MHA) CHP eski merkez ilçe yöneticisi Taylan Şimşek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde esarete, dayatmalara ve işgale boyun eğmeyen Türk Milletinin, bağımsızlığına kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nın 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanıyla taçlandığı, tarihimizin en şerefli ve gururlu günlerinden Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü coşkuyla idrak ediyoruz.

Cumhuriyet, milletimizin hürriyet ve istikbâli uğruna verdiği varoluş mücadelesinin muazzam bir zaferle sonuçlanması sonrası gelen şanlı bir kazanımdır. Bu vesileyle Egemenliğin Kayıtsız ve Şartsız Millete ait olduğu tescillenmiş, ezelden beri hür yaşayan Türk Milleti ebediyen de hür yaşayacağını, büyük bir kahramanlık destanıyla tüm işgalci devletlere ve işbirlikçilerine haykırmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı, bayrağı ve istiklâli uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlar; şükranlarımı sunarım” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın